Forum Świadomego Śnienia! - psajko.pl Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Paraliż przysenny+wizja = Lustro i uśmiech

 
Odpowiedz do tematu    Forum Świadomego Śnienia! - psajko.pl Strona Główna » Relacje Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Paraliż przysenny+wizja = Lustro i uśmiech
Autor Wiadomość
Johny
Senny Podróżnik


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 134 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

Post Paraliż przysenny+wizja = Lustro i uśmiech
Całą noc "budziłem się" z pustki i widziałem hipnagogia czując ciało fizyczne. Za którymś razem zorientowałem się, że leżę w łóżku, mam zamknięte powieki, ale widzę kawałek drewnianej framugi lustra. Bałem się spojrzeć w lustro ze strachu przed "lustrzanymi akcjami" ;), ale jednak skupiłem się chwilę na tym obrazie i po chwili zobaczyłem całe lustro, a w nim swoją twarz, na szczęście była normalna, przestałem się bać, uśmiechnąłem się... Uśmiechnąłem? Poczułem, że mam paraliż przysenny, dobrze znane mi uczucie. Nie mogłem się uśmiechnąć, paraliż przysenny blokował każdy mój ruch, ale od razu zauważyłem, że moje odbicie w lustrze uśmiecha się przyjaźnie. :) "Uśmiechnąłem się" jeszcze szerzej, moja fizyczna twarz nie poruszała się, a moje odbicie uśmiechnęło się od ucha do ucha. Później "poruszałem" twarzą na wszystkie sposoby, oczywiście moja twarz wciąż tkwiła w bezruchu, a lustrzane odbicie odwzorowywało moje zamierzone głupie miny. :) Ogólnie bardzo przyjemne doświadczenie i miło wspominam swoje spotkanie z odbiciem. :)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Johny dnia Sob 22:26, 25 Sie 2007, w całości zmieniany 1 raz
Pią 11:12, 30 Cze 2006 Zobacz profil autora
Dreamage



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 52
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Legionowo

Post
to gdzies czytalem o takiej metodzie na OOBE. Wpatrujemy sie w lustro az zamienimy sie swiadomoscia z naszym odbiciem ;]. Jak widac w snie to wychodzi bardzo fajnie


Post został pochwalony 0 razy
Wto 18:34, 20 Lut 2007 Zobacz profil autora
Johny
Senny Podróżnik


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 134 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

Post
No zamienić się świadomością z moim odbiciem (we śnie, nie w paraliżu) jeszcze mi się nie udało, a to co tu opisuję to jak najbardziej In Body Experience. Smile Poza tym to było coś na wzór wizji hipnagogicznej, ale to i tak nie ma znaczenia, "zachowuje się" ona dokładnie jak LD. Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Johny dnia Sob 1:39, 16 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
Wto 18:56, 20 Lut 2007 Zobacz profil autora
Fete de la faim
Senny Podróżnik


Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 829
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 26 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Grudziądz/Toruń
Płeć: Kobieta

Post
Niezłe przeżycie - wizje hipnagogiczne bywają lepsze niż sny.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 8:22, 21 Lut 2007 Zobacz profil autora
salvador
Senny Podróżnik


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 643
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 25 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
nie rozumiem,Fete de la faim, oświeć mnie proszę.Jakie są twoje kryteria oceny, dlaczego wizje hipnagogiczne bywają lepsze niż sny, w domyśle sny świadome(?)


Post został pochwalony 0 razy
Śro 10:45, 21 Lut 2007 Zobacz profil autora
Johny-gość
Gość





Post
Nie kłócić się! ;) Jedno doświadczenie może być dla nas bardziej wartościowe, drugie mniej, jedno może być bardziej wesołe, drugie mniej, następne może być bardziej satysfakcjonujące, następne mniej. Niewielkie znaczenie ma to, czy jest to wizja hipnagogiczna, świadomy sen, czy jeszcze coś innego, wszystko podlega naszej subiektywnej ocenie. ;)
Śro 14:10, 21 Lut 2007
salvador
Senny Podróżnik


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 643
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 25 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
dobra dobra, rozjemco...nie pytam żeby się spierać o lepsze, ale po to aby się czegoś dowiedzieć.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 14:33, 21 Lut 2007 Zobacz profil autora
Fete de la faim
Senny Podróżnik


Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 829
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 26 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Grudziądz/Toruń
Płeć: Kobieta

Post
Bywają lepsze niż sny nieświadome. Jeśli zaś traktować WILDa jako hipnagogię - bo ponoć tuż po zaśnięciu faza REM nie występuje - to jest to hipnagogia lepsza niż cokolwiek innego :]


Post został pochwalony 0 razy
Śro 15:13, 21 Lut 2007 Zobacz profil autora
Johny
Senny Podróżnik


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 2562
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 134 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

Post
Co do WILDa i REM, to sam nie wiem co o tym myśleć, nigdy nie udało mi się wywołać paraliżu przysennego (a za nim WILD) wieczorem przy zasypianiu, ani po obudzeniu się z fazy nREM (zmulenie, czarna dziura w pamięci), tylko po obudzeniu się bezpośrednio z żywego marzenia sennego. Odnoszę w związku z tym wrażenie, że po obudzeniu się z fazy REM i nie poruszając się (tak jakbyśmy przerwali tylko marzenie senne) można zasnąć z powrotem w fazę REM, tyle, że świadomie (bądź też nie, raz obudziłem się ze snu, dostałem paraliżu, zobaczyłem świadomie obrazy hipnagogiczne i przeniosłem się w świat tych obrazów już nieświadomie, śniłem wtedy całkiem długi, ciągły sen z którego później się obudziłem, to jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że to jednak sen, a nie hipnagogia). Za to różne wizje hipnagogiczne zdarzały mi się nie tylko po obudzeniu się z REM, np. w medytacji na siedząco, sam nie wiem, czy gdybym nie przytrzymał tej wizji dłużej niewszedłbym w coś jak sen... A może świat wizji hipnagogicznych? Dla mnie to i tak bez znaczenia. ;) Niczego nie udowodnimy bez zakładania kabli od EEG na głowę. ;)


Post został pochwalony 0 razy
Śro 23:38, 21 Lut 2007 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Świadomego Śnienia! - psajko.pl Strona Główna » Relacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin