Forum Świadomego Śnienia! - psajko.pl Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Nadrzędna rzeczywistość

 
Odpowiedz do tematu    Forum Świadomego Śnienia! - psajko.pl Strona Główna » Świadome rozmowy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Nadrzędna rzeczywistość
Autor Wiadomość
Michal



Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

Post Nadrzędna rzeczywistość
Macie czasami, zwłaszcza w nocy, wątpliwości, która rzeczywistość jest ważniejsza? Czy ta zewnętrzna, na jawie, czy ta którą we śnie żyje mózg?

Ja dzisiaj miałem tak wyjątkowo realne i totalne świadome sny, że były one bardziej wyraziste i przekonujące niż jawa. Rozmyślałem tak sobie będąc w długim świadomym śnie, że przecież z tej perspektywy to tamta rzeczywistość jawy jest odległa, mniej ważna... A to jest mój prawdziwy świat, świat mojej duszy, pragnień i uczuć. To jest moje życie wewnętrzne. Pod koniec świadomego snu świadomie stopniowo przeszedłem w stan jawy zachowując znaczną część klimatu z LD i po obudzeniu byłem jakby w rozkroku pomiędzy światami. I kontynuowałem na jawie moje rozmyślania. Przecież raz jestem bardziej tu, raz bardziej tam...

Co o tym sądzicie?

Offtop
Fajne to forum, w przeciwieństwie do grup LD na Facebooku są tu ciekawe dyskusje. Zadomawiam się Smile


Post został pochwalony 0 razy
Czw 14:39, 03 Lis 2016 Zobacz profil autora
iLuzjusz
Senny Podróżnik


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 1415
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 44 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dolina Muminków
Płeć: Mężczyzna

Post
Nie rozumiem pojęcia "ważniejsza rzeczywistość". Odbieram to jako wątpienie który ze światów jest prawdziwy, ale z postu ewidentnie wynika, że rozróżniasz rzeczywistość od snu. Mógłbyś to przybliżyć?


Post został pochwalony 0 razy
Czw 17:53, 03 Lis 2016 Zobacz profil autora
Fallen Leaf
Administrator


Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 4337
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 314 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Radomsko
Płeć: Mężczyzna

Post
Przekonanie, że LD jest bardziej rzeczywisty od jawy to tylko wrażenie. Możliwe, że wynika z Twojego emocjonalnego podejścia do snów.
W każdym razie oczywistym jest, że nadrzędna rzeczywistość to jawa. I nie ma co do tego wątpliwości. Twoje przemyślenia są emocjonalne. Zauważasz kontrast między LD, w którym możesz spełniać marzenia, czujesz się bogiem, a jawą, do której pałasz zapewne niechęcią.
Musisz rozpoznać z czego wynikają takie przemyślenia i nie wkręcać się w to. Skupić się bardziej na życiu.


Post został pochwalony 0 razy
Czw 21:38, 03 Lis 2016 Zobacz profil autora
Michal



Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

Post
Nie wątpię w żaden ze światów, natomiast tak jak pisałem, z emocjonalnego punktu widzenia mam czasem wątpliwości, który jest ważniejszy. Ważniejszy w całkowicie subiektywnym sensie.

Co do rzeczywistości jawy, to jestem z niej zadowolony, co nie zmienia postaci rzeczy, że z rzeczywistości sennej jestem zadowolony jeszcze bardziej. Tam jest taka totalna wolność i głębia uczuć większa niż na jawie. Wszystko jest takie totalne.


Post został pochwalony 0 razy
Czw 22:00, 03 Lis 2016 Zobacz profil autora
czapeczka2014



Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świętokrzyskie, Skarżysko Kamienna
Płeć: Mężczyzna

Post
Michal napisał:
Co do rzeczywistości jawy, to jestem z niej zadowolony, co nie zmienia postaci rzeczy, że z rzeczywistości sennej jestem zadowolony jeszcze bardziej. Tam jest taka totalna wolność i głębia uczuć większa niż na jawie. Wszystko jest takie totalne.


Może i we śnie masz pełną wolność, ale należy przede wszystkim pamiętać, że to wszystko dzieje się tylko w naszej głowie i cokolwiek zrobimy nie zmieni to nic w realnym życiu. LD powinien być miłą odskocznią od rzeczywistości, tak jak dobra książka. Ważne jest to co robimy "w realu". To właśnie na jawie jakby nie patrzeć kształtujemy swoją teraźniejszość i przyszłość, więc to oczywiste, że ta część życia jest ważniejsza od snów.


Post został pochwalony 0 razy
Pią 18:25, 04 Lis 2016 Zobacz profil autora
turbo
Senny Podróżnik


Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 25 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

Post
czapeczka2014 i tu się mylisz bo w śnie, tak potrafi się zmienić nasza psychika, jak rano wstaniesz to powinieneś się domyślić.


Post został pochwalony 0 razy
Pią 18:40, 04 Lis 2016 Zobacz profil autora
Michal



Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

Post
No właśnie rzeczywistość snu wpływa też -przynajmniej w moim przypadku- na rzeczywistość jawy. Choćby w ten sposób, że po świadomych snach mam często fantastyczne samopoczucie i to bardzo korzystnie oddziałuje na relacje z innymi ludźmi. Pozytywne nastawienie przekłada się też na lepsze relacje z klientami, a to z kolei przekłada się na wyższe zarobki. Poza tym często przepracowanie na jawie treści ze snów, analiza itd., odblokowują wewnętrzną energię, co także ma przełożenie na różne życiowe korzyści. Ogólnie rzeczywistość wewnętrzna w dużej mierze kształtuje rzeczywistość zewnętrzną.


Post został pochwalony 0 razy
Pią 22:05, 04 Lis 2016 Zobacz profil autora
turbo
Senny Podróżnik


Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 447
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 25 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

Post
Michał trafiłeś 6 w totolotka z tą odpowiedzą. Praca nad sobą i jeszcze raz praca, a sen właśnie umożliwia nam cząstkę oddziaływania siebie na rzeczywistość która nas otacza.


Post został pochwalony 0 razy
Sob 18:40, 05 Lis 2016 Zobacz profil autora
JRD777



Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

Post
Też się nad tym zastanawiam...widzę coraz więcej podobieństw między LD a jawą. Zgodzę się z kimś kto wcześniej napisał że jawa jest nadrzędna, bo jest w niej kontynuacja, ale ciekaw jestem jak zmieni się nasze postrzeganie rzeczywistości kiedy nas olśni że to po prostu kolejny poziom snu, a przerwami między kolejnymi, tak jak za życia śnimy co noc, są kolejne wcielenia...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez JRD777 dnia Wto 19:18, 21 Lut 2017, w całości zmieniany 1 raz
Wto 19:17, 21 Lut 2017 Zobacz profil autora
AndrzejParówka



Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Sosnowiec
Płeć: Mężczyzna

Post
Tak. Często w nocy, jak sobie przeglądam forum, to się zastanawiam, czy może jednak sny są prawdziwe, czy RL. A parę razy we śnie (niestety nie LD) doznałem ,,oświecenia", wydawało mi się, że wiem wszystko, ze jestem ponad tym wszystkim, że to sen jest prawdziwy. Ale po obudzeniu się wszystko psuje.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 2:06, 07 Maj 2019 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Świadomego Śnienia! - psajko.pl Strona Główna » Świadome rozmowy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin