Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Projekt "REM Dreamer" na androida
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
 
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
Projekt "REM Dreamer" na androida
Autor Wiadomo¶æ
maximum3880



Do³±czy³: 27 Sie 2014
Posty: 33
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Kraków
P³eæ: Mê¿czyzna

Post Projekt "REM Dreamer" na androida
Witam wszystkich na forum, jestem pocz±tkuj±cym programist± aplikacji na Androida i od paru lat interesujê siê ¦wiadomymi Snami (z dosyæ du¿± przerw±, na nowo interesujê siê tym od kilku tygodni). Mam na swoim koncie oko³o 5 LD. Jak dowiedzia³em siê o urz±dzeniu s³u¿±cym do wywo³ywania LD, chcia³em stworzyæ program, który wykorzystywa³by diodê LED w telefonie z Androidem pomagaj±c w osi±gniêciu tego stanu. Aplikacja jest w maksymalnie pocz±tkowej fazie, jednak¿e dzia³a na tyle dobrze, aby mo¿na by³o j± testowaæ w praktyce. Ogólna zasada dzia³ania polega na podaniu w sekundach ile ma trwaæ przerwa pomiêdzy nastêpuj±cymi po sobie fazami 12 mrugniêæ (0,5 s ¶wiecenia - 0,5 s zgaszenia). Na chwilê obecn± wyj¶cie z aplikacji i zatrzymanie pêtli wykonywania tych faz jest mo¿liwe tylko przez wy³±czenie aplikacji za pomoc± Mened¿era Zadañ, je¶li natomiast jest w niej jaki¶ potencja³ z pewno¶ci± bêdê j± rozwija³ dalej.

Gdy ustawi³em mruganie z przerw± 20 minutow± i po³o¿y³em siê spaæ ustawiaj±c siê w kierunku telefonu przy¶ni³y mi siê te b³yski - dosyæ realne - w jakiej¶ nielogicznej otoczce tre¶ci snu, jednak¿e nie by³em w stanie na tej podstawie u¶wiadomiæ siê, chocia¿ liczê na to, ¿e jest to kwestia praktyki. Tej samej nocy po przebudzeniu zasn±³em ponownie wci±¿ z w³±czonym mruganiem, uzyska³em LD, ale raczej spowodowane to by³o ogólnym nastawieniem, gdy¿ w tym ¶nie nie by³o ju¿ ¿adnego mrugania i obudzi³em siê odwrócony od telefonu.

Bardzo was proszê o ogóln± ocenê ca³ego pomys³u/projektu no i chêtnych oczywi¶cie proszê o przetestowanie owej aplikacji. Wszelkie sugestie dotycz±ce projektu równie¿ bêd± bardzo mi³o widziane.

Najnowsza wersja: [link widoczny dla zalogowanych]!Zp0A1LLL!tjGduTpbO1nPu4820HtuwKwQPXU4CzqtK52WjukbQQQ

Je¶li nie dzia³a Ci dioda, spróbuj w³±czyæ "Tryb zgodno¶ci LED" w aplikacji.
Pozdrawiam!


Post zosta³ pochwalony 3 razy

Ostatnio zmieniony przez maximum3880 dnia Czw 0:19, 19 Lut 2015, w ca³o¶ci zmieniany 15 razy
¦ro 18:59, 27 Sie 2014 Zobacz profil autora
Fallen Leaf
Administrator


Do³±czy³: 17 Gru 2012
Posty: 4337
Przeczyta³: 1 temat

Pomóg³: 314 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Radomsko
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Witam na forum,

Jak b³yski przesz³y do snu to ju¿ jest to pewien sukces, gratulujê Smile To ¿e ciê nie u¶wiadomi³y to nie wina aplikacji, ale reszty. REM Dreamer te¿ ma ten problem i bardzo dobry jest przy tym nawyk TR przy zauwa¿eniu wszelkiego rodzaju b³ysków na jawie. Ale REM Dreamer ma mo¿liwo¶æ ustawienia intensywno¶ci b³ysków dziêki czemu, gdy siê ju¿ go dostosuje do siebie, dzia³a o wiele lepiej. Nie wiem czy z diod± LED w telefonie siê tak nie da, choæ widzia³em w telefonie kumpla opcjê cynanogena gdzie ustawia³o siê intensywno¶æ diody.
No i pamiêtaj, ¿e testy maj± wiêksz± szansê na powodzenie po przespaniu trochê godzin rano, w snach p³ytszych.

Je¶li zamierzasz ulepszaæ aplikacjê to priorytetem w zmianach powinny byæ wed³ug mnie (o ile to mo¿liwe):
- Dodanie d¼wiêków dzia³aj±cych na tym samych zasadach jak b³yski.
- Ustawienie intensywno¶ci b³ysków i d¼wiêków.
Te powy¿sze s± wed³ug mnie najwa¿niejsze.

Bêdê testowa³. Oczywi¶cie, ¿yczê ci sukcesów z t± aplikacj± Smile


Post zosta³ pochwalony 0 razy
¦ro 19:31, 27 Sie 2014 Zobacz profil autora
PM Cool Lee



Do³±czy³: 30 Mar 2013
Posty: 153
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 4 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Oczywi¶cie ju¿ zasysam to na xperiê m, jednak u mnie dioda tak mocno wali ¿e mogê siê obudziæ.Na ile czasu mam to ustawiæ ¿eby zadzia³a³o


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez PM Cool Lee dnia ¦ro 19:59, 27 Sie 2014, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
¦ro 19:51, 27 Sie 2014 Zobacz profil autora
maximum3880



Do³±czy³: 27 Sie 2014
Posty: 33
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Kraków
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Dziêkujê za tak szybkie odpowiedzi oraz bezcenne rady. U mnie zadzia³a³o (czyt. przesz³o do snu) ustawione na 1200 sekund (20 minut), przed za¶niêciem zobaczy³em a¿ 3 serie, ale to pewnie przez to subiektywne nastawienie. Na pocz±tek polecam ustawiæ np. na 5 sekund, ¿eby zobaczyæ czy u was zadzia³a. Testowa³em ju¿ na 3 telefonach: dwóch z Androidem 4.2.2 i jednym z 4.4.2 i tylko w jednym z nich (4.2.2) aplikacja dzia³a³a tylko przy w³±czonym ekranie, ale trudno mi na razie stwierdziæ dlaczego. W pozosta³ych dzia³a wrêcz idealnie, poza tym na razie nieszczêsnym zamykaniem aplikacji, ale to chyba nie jest wielki problem i z pewno¶ci± do poprawienia Very Happy
Pozdrawiam!


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez maximum3880 dnia ¦ro 20:32, 27 Sie 2014, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
¦ro 20:26, 27 Sie 2014 Zobacz profil autora
PM Cool Lee



Do³±czy³: 30 Mar 2013
Posty: 153
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 4 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Przyda³a by sie poprawka ¿eby mo¿na by³o ustawiaæ na minuty tak po prostu by³o by wygodniej,mam nadziejê ¿e bêdziesz rozwija³ t± apkê Smile


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez PM Cool Lee dnia ¦ro 20:31, 27 Sie 2014, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
¦ro 20:31, 27 Sie 2014 Zobacz profil autora
maximum3880



Do³±czy³: 27 Sie 2014
Posty: 33
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Kraków
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Docelowo bêd± to minuty, ale na pocz±tku przy szukaniu i eliminowaniu b³êdów, a tak¿e sprawdzaniu, czy to w ogóle dzia³a wygodniej ustawiæ na próbê np. 5 sekund i od razu wszystko wiadomo. Zapytam jeszcze jakie d¼wiêki by¶cie ewentualnie polecali do tych b³ysków?


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez maximum3880 dnia ¦ro 20:40, 27 Sie 2014, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
¦ro 20:33, 27 Sie 2014 Zobacz profil autora
PM Cool Lee



Do³±czy³: 30 Mar 2013
Posty: 153
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 4 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Dobrze by by³o gdyby mo¿na by³o samemu sobie nagraæ d¼wiêk w tej apce np (swoje imiê) i to jest sen czy co¶ w tym stylu


Post zosta³ pochwalony 0 razy
¦ro 20:44, 27 Sie 2014 Zobacz profil autora
Fallen Leaf
Administrator


Do³±czy³: 17 Gru 2012
Posty: 4337
Przeczyta³: 1 temat

Pomóg³: 314 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Radomsko
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Co do d¼wiêków to krótkie podobne np. do tych co s± w Awoken na androida. No i najlepiej jakby by³a opcja do dodania swoich albo nagrania, ale to na bardziej przysz³e plany, priorytety to co pisa³em. A ustawienie na sekundy mi siê spodoba³o bo nie chcia³oby mi siê czekaæ minuty, ¿eby zobaczyæ jak dzia³a Smile


Post zosta³ pochwalony 0 razy
¦ro 21:31, 27 Sie 2014 Zobacz profil autora
PM Cool Lee



Do³±czy³: 30 Mar 2013
Posty: 153
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 4 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
To dzia³a, 2 razy we ¶nie zobaczy³em to ¶wiat³o ale niestety bez u¶wiadomienia


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 9:36, 28 Sie 2014 Zobacz profil autora
maximum3880



Do³±czy³: 27 Sie 2014
Posty: 33
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Kraków
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Dobrze wiedzieæ, ¿e równie¿ u Ciebie ¶wiat³a przesz³y do snu. Wstawiam nowsz± wersjê, w której doda³em prosty d¼wiêk do pary ze ¶wiat³em. Jego regulacja jak na razie jest mo¿liwa tylko przed wci¶niêciem przycisku START i apka jest tak zrobiona, ¿e wystarczy u¿yæ do tego zwyk³ych przycisków g³o¶no¶ci i oczywi¶cie maksymalnie wyciszaj±c mo¿na te d¼wiêki ca³kowicie wy³±czyæ.
Link: speedy.sh/kh4Qr/Uswiadamiacz.apk


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 11:41, 28 Sie 2014 Zobacz profil autora
Matisek
Administrator


Do³±czy³: 28 Pa¼ 2010
Posty: 1812
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 87 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
aplikacja buguje po skoñczonym mruganiu (2,3 andr)ale jest nie¼le, super ze kto¶ wpad³ na ten pomys³ Smile
Mam lekkie w±tpliwo¶ci co do zbyt intensywnego ¶wiat³a w mojej latarce, czy mnie nie obudzi ale sprawdze mimo wszystko. Jak wy telefon nakierowujecie na oczy?
opaska i do glowy? Smile


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 13:23, 28 Sie 2014 Zobacz profil autora
PM Cool Lee



Do³±czy³: 30 Mar 2013
Posty: 153
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 4 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Ja dzisiaj opar³em telefon o róg ³ó¿ka w t± stronê któr± zasypiam i ¶ni³o mi siê ¿e znajomy mi latark± po oczach ¶wieci Very Happy potem siê obudzi³em i rzeczywi¶cie telefon miga³.Teraz spróbuje tak po³o¿yæ tel ¿eby mocno nie wali³o po oczach


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez PM Cool Lee dnia Czw 13:33, 28 Sie 2014, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Czw 13:30, 28 Sie 2014 Zobacz profil autora
maximum3880



Do³±czy³: 27 Sie 2014
Posty: 33
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Kraków
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Buguje Ci po skoñczonym mruganiu w sensie, ¿e po jednej fazie tych 12 mrugniêæ, czy jak ju¿ chcesz z niej wyj¶æ? Jak komu¶ za mocno mruga, mo¿na spróbowaæ zrobiæ jaki¶ prosty filtr na diodê (bibu³ka czy co¶). Ja wk³adam telefon pomiêdzy ¶ciankê ³ó¿ka, a materac i bardzo dobrze siê trzyma, no i oczywi¶cie staram siê zasn±æ odwrócony w stronê telefonu.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 13:36, 28 Sie 2014 Zobacz profil autora
Matisek
Administrator


Do³±czy³: 28 Pa¼ 2010
Posty: 1812
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 87 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Nie da siê jej wy³aczyæ i wywala wymu¶ zamkniêcie. Ale to i tak nie przeszkadza, a takie niedopracowania czêsto siê zdarzaj± w aplikacjach w tym niedorzecznym systemie Smile
Ten filtr dobry pomys³, spróbuje przypi±æ telefon do oczu opask± i bêdê ³±czy³ z natychmiastowym WBTB, ¿eby trwa³e REM zaczê³o siê w ci±gu kilku minut.
Ciekawe ile nocy zajmie oswojenie siê z reakcj± na mruganie... ale i tak samo wyst±pienie ¶wiate³ we ¶nie dobrze wró¿y.

@edit: w³a¶nie doczyta³em, ¿e wspomnia³e¶ o tym b³êdzie w pierwszym po¶cie.
To wystarczy tylko dopracowaæ i zrobiæ z tego profesjonaln± apke Wink
Tak¿e ¿yczê powodzenia, bo pomys³ ¶wietny i nie trzeba siê bawiæ w elektronike, ani p³aciæ kilkaset za podobny sprzêt.

@edit2: mruga ró¿nie bardzo ró¿nie, powtórzenia kolejno w ka¿dej serii 12, 7, 11, 8, 10, 10, 8, 11, 10... i w sumie te serie siê nie koñcz±.


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Matisek dnia Czw 14:46, 28 Sie 2014, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Czw 14:30, 28 Sie 2014 Zobacz profil autora
maximum3880



Do³±czy³: 27 Sie 2014
Posty: 33
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Kraków
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Testowa³em na dwóch telefonach i na obu zawsze by³o 12 (tyle ma byæ) i serie powtarzaj± siê w nieskoñczono¶æ. Tylko u znajomego na telefonie jak by³ wy³±czony ekran, to mruga³o nieregularnie, nie wiem czemu. Nieco zmieni³em dzia³anie serii, byæ mo¿e rozwi±¿e to problem z tymi nieregularnymi seriami. A u czy u pozosta³ych zawsze mruga 12 razy?
Link do nowszej wersji: speedy.sh/8zr9s/Uswiadamiacz.apk


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 15:35, 28 Sie 2014 Zobacz profil autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
Strona 1 z 5

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin