Forum Świadomego Śnienia! - psajko.pl Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Moje obserwacje osób śpiewających karaoke

 
Odpowiedz do tematu    Forum Świadomego Śnienia! - psajko.pl Strona Główna » Offtop Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Moje obserwacje osób śpiewających karaoke
Autor Wiadomość
Patryk97



Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 121
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niemsty
Płeć: Mężczyzna

Post Moje obserwacje osób śpiewających karaoke
Witam. Dzisiaj podzielę się z wami (tymi, którzy jeszcze żyją) taki żarcik, obserwacjami z punktu psychologicznego zachowań osób śpiewających karaoke. Mam w znajomych kilku śpiewających śmiałków. Od jakiegoś czasu oprócz świadomego śnienia interesuję się psychologią i jestem ciekawy waszego zdania na ten temat. Chociaż nic nie widzę, to mam wyczulone inne zmysły takie jak słuch, czy umysł obserwatora. Zauważyłem, że każda osoba z mojego otoczenia, która lubi popisywać się wokalnie jest bardzo energiczna, zauważyłem także kilka innych wspólnych elementów wyglądu i zachowań tych osób (oczywiście na dotyk). Wszystkie występy śmiałków jak wynika z moich obserwacji, poprzedzone są machaniem rękami lub nogami. Zauważyłem, że śpiewające śmiałki to głównie dziewczyny i dzieci. Ciekawe dlaczego. Wszystkie osoby z tego grona chodzą na boso (tak jak ja), co zastanawiające, jedna z moich sióstr, która przyjechała do nas w środku zimy w skarpetach, zanim zaczęła swój wokalny popis je zdjęła. Osoby, które w moim otoczeniu popisują się wokalnie nie zwracają w tym momencie uwagi na świat zewnętrzny. Ciekawi mnie, czym jest to spowodowane. Najgorzej jest wtedy, gdy dana osoba ma np. 5letnie dziecko. W takiej sytuacji mogłoby ono sobie coś zrobić, jednak ta osoba uważa, że jej dziecko jest mądre i nic takiego się nie wydarzy. Podsumowując zastanawiają mnie wspólne elementy, czy to są zbiegi okoliczności? niektóre raczej tak. Najbardziej z tego wszystkiego zastanawia mnie, dlaczego osoba podczas śpiewania karaoke nie zwraca uwagi na bodźce zewnętrzne, oraz dlaczego w moim otoczeniu robią to tylko dziewczyny i dzieci. Czekam na odpowiedź i udanych świadomych snów. PS: psychologia jest także super zagadnieniem. Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Czw 8:35, 16 Wrz 2021 Zobacz profil autora
Solnik
Senny Podróżnik


Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 616
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 68 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Katowice
Płeć: Mężczyzna

Post
Za wąska grupa badawcza. Ja mam inne obserwacje, które nie mają odzwierciedlenia u Ciebie. Brałbym pod uwagę zwykły przypadek.


Post został pochwalony 0 razy
Nie 19:28, 19 Wrz 2021 Zobacz profil autora
Patryk97



Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 121
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niemsty
Płeć: Mężczyzna

Post
Solnik napisał:
Za wąska grupa badawcza. Ja mam inne obserwacje, które nie mają odzwierciedlenia u Ciebie. Brałbym pod uwagę zwykły przypadek.
jakieś konkrety? moja grupa badawcza to jakieś 5-6 osób. Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Nie 20:44, 19 Wrz 2021 Zobacz profil autora
kys



Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Większość tych wspólnych elementów można podpiąć po prostu pod wolność ekspresji. Są energiczne, popisują się wokalnie, machają rękami - czyli wyrażają siebie bez oporów. Dlaczego są to głównie dziewczyny i dzieci? Bo ich się akceptuje takich jacy są, a od mężczyzn się wymaga, żeby nie byli słabi, żeby nie zachowywali się jak dziecko itd. co zabija w nich pewność siebie i rozwija wstrzemięźliwość w emocjach. Chodzenie na boso to raczej przypadek, ewentualnie przyjmowanie zachowań grupy. Brak zwracania uwagi na bodźce zewnętrzne to całkowite pochłonięcie się śpiewaniu, dobrej zabawie i wejście we flow.


Post został pochwalony 2 razy
Nie 21:40, 26 Wrz 2021 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Świadomego Śnienia! - psajko.pl Strona Główna » Offtop Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin