Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Wp³yw alkoholu na sny

 
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
Wp³yw alkoholu na sny
Autor Wiadomo¶æ
Fete de la faim
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 28 Sty 2007
Posty: 829
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 26 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Grudzi±dz/Toruñ
P³eæ: Kobieta

Post Wp³yw alkoholu na sny
Zak³adam ten temat, ¿eby nie robiæ offtopu pod moj± ostatni± relacj±. Zastrzegam, ¿e nie ma on na celu propagowania alkoholizmu w¶ród m³odzie¿y, nie biorê odpowiedzialno¶ci za skutki etc., etc. Twisted Evil
Jaki jest wg was wp³yw alkoholu na sny? Moim zdaniem niewielka ilo¶æ wp³ywa na nie ca³kiem korzystnie, staj± siê ¿ywsze, ciekawsze - czy wrêcz "chore", schizowe - mamy wiêc wiêksz± szansê na osi±gniêcie LD. Wyj±tkowo "eldekogennym" stanem jest dla mnie kac - na kacu w³a¶nie mia³am kilka spontanicznych przej¶æ w WILD. Szczególnie ciekawe dzia³anie maj± tanie wina oraz piwa zaprawiane spirytusem (paskudztwo, ale widaæ ma jakie¶ szczególne w³a¶ciwo¶ci). Oczywi¶cie po wiêkszej ilo¶ci alkoholu ¶pimy jak kamieñ i nie pamiêtamy snów... Có¿ - je¶li piæ, to z umiarem, tak¿e ze wzglêdu na sny.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 10:03, 01 Kwi 2007 Zobacz profil autora
Jorg



Do³±czy³: 19 Pa¼ 2006
Posty: 112
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 2 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

Post
Hmm... ciekawe. To by mia³o sens. Ostatnim razem by³em troszeczkê tylko podchmielony i rzeczywi¶cie mia³em barwne i ciekawe sny, ale innym razem kiedy no có¿ troszkê za du¿o tego by³o nie pamiêta³em z nocki ¿adnych snów Wink.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 11:15, 01 Kwi 2007 Zobacz profil autora
Fete de la faim
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 28 Sty 2007
Posty: 829
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 26 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Grudzi±dz/Toruñ
P³eæ: Kobieta

Post
Taaa. Dodam, ¿e ¯ywe Grudzi±dzkie Piwo niepasteryzowane rz±dzi pod tym wzglêdem. To piwo a¿ samo siê rusza, widocznie ca³y ten ferment wp³ywa na pracê mózgu.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 11:19, 01 Kwi 2007 Zobacz profil autora
salvador
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 01 Lut 2007
Posty: 643
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 25 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

Post
co do eldekogennych w³a¶ciwo¶ci alkoholu, pozostanê sceptyczny. Na moje, uzyskanie ¶wiadomo¶ci, wymaga zupe³nie odmiennej"chemii" organizmu. Alkohol, co do ¶wiadomo¶ci, ma przecie¿ dzia³anie(no i przeznaczenie) zgo³a odmienne, ni¿ "trze¼wy os±d sytuacji;)(barman, ukrywaj±cy siê za ma³±"mgie³k±" ma wymalowane usta na czerwono i rogi wystaj± mu z g³owy?czemu nie, trzeba tylko obróciæ to w ¿art no i bratersko klepn±æ po ramieniu)
Co do kaca, to i owszem, byæ to mo¿e....cia³o oczyszcza siê ze skutków alkoholowego spo¿ycia, to i umys³ wchodzi w koñcu na wy¿sze obroty. Co sie tyczy ma³ych ilo¶ci alkoholu, to podobno jest dobry na wszystko i nie wypada mi siê tu spieraæ.
Z do¶wiadczenia wiem, ¿e ju¿ 2pifka na sen, czy ma³y g±siorek wina, zawsze zarzuca³y kotarê mroku i niewiedzy na obszary mojego sennego podró¿owania


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 16:13, 01 Kwi 2007 Zobacz profil autora
Arbo



Do³±czy³: 29 Maj 2008
Posty: 48
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
"D³ugotrwa³a (ok. tygodnia) deprywacja (tj. pozbawienie) snu lub zaburzenia fazy REM mog± prowadziæ do stanów zbli¿onych do psychozy, halucynacji (np. pacjent widzi ogieñ, itp.), oraz stanów paranoidalnych. Zaburzenia fazy REM wystêpuj± tak¿e przy alkoholizmie."

Ja takie co¶ na wikipedi wyczyta³em :]


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 22:24, 05 Cze 2008 Zobacz profil autora
Arbo



Do³±czy³: 29 Maj 2008
Posty: 48
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
Ja was tylko ostrzegam Wink


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 10:39, 06 Cze 2008 Zobacz profil autora
melvin



Do³±czy³: 20 Lip 2009
Posty: 7
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Mallow, Irlandia
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Ja mam takie pytanko. Czy zauwa¿y³ kto¶, ¿e nawet minimalne spo¿ycie alkoholu ¼le wp³ywa na pamiêæ snów, o LD nie wspominaj±c? Zaobserwowa³em, ¿e ju¿ po dwóch drinkach, czy nawet dwóch piwkach mimo, ¿e budzê siê w nocy po 2-3 razy to pamiêtam jedynie szcz±tki snów, jakie¶ wyrwane z kontekstu pojedyncze sceny. Czy jest to jaka¶ prawid³owo¶æ, czy mo¿e tylko przypadek?


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 14:52, 13 Lis 2009
PRZENIESIONY
Pi± 18:32, 13 Lis 2009
Zobacz profil autora
Cero



Do³±czy³: 19 Cze 2009
Posty: 94
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 8 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Czyta³em kiedy¶ w jakiej¶ ksi±¿ce o ¶nie, ¿e alkohol niszczy fazê REM i ju¿ po 10 piwach NIE ma siê snów.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 16:21, 13 Lis 2009
PRZENIESIONY
Pi± 18:33, 13 Lis 2009
Zobacz profil autora
Willow
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 523
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 16 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
"Ju¿ po dziesiêciu piwach" to u wiêkszo¶ci ludzi zostaje aktywny tylko pieñ mózgu Wink No mo¿e przesadzi³em troszku z obrazowaniem, ale alkohol ogólnie zaburza pracê kory.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 18:28, 13 Lis 2009
PRZENIESIONY
Pi± 18:33, 13 Lis 2009
Zobacz profil autora
Buffalo_Soldier



Do³±czy³: 07 Lis 2011
Posty: 1
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post
Witam!
To mój pierwszy post, chocia¿ ¶ledzê (bardziej lub mniej czujnie Razz) ¿ycie forum od d³u¿szego czasu, st±d wstêpik.
Có¿, w okolicach wrze¶nia z³apa³am "fazê" na LD- zainteresowa³am siê tematem, za³o¿y³am dziennik snów, próbowa³am z nagraniami Bytofa etc. etc.. Da³o to tyle, ¿e pamiêtam sny, ale przestalam prowadziæ dziennik i robiæ TR jaki¶ czas temu (muszê zacz±æ znowu to robiæ Razz), a dok³adniej po pierwszym uzyskaniu ¶wiadomo¶ci we ¶nie.
Otó¿ uda³o mi siê to tylko 2 razy, przy czym zawsze po spo¿yciu do¶æ znacznych ilo¶ci alkoholu rozmaitej postaci, chocia¿ zaznaczam, ¿e nie mam bynajmniej na my¶li zalania siê w trupa.
Udawa³o mi siê zorientowaæ, ¿e jestem we ¶nie, po czym mój upojony umys³ wpada³ na pomys³ autodestrukcji sennego ego przez np. rakietê samonaprowadzaj±c±, co mia³o mnie obudziæ- i budzi³o. Tyle, ¿e nie o to w LD chodzi, ¿eby z -de facto- w³asnej woli wyrzuciæ siê z powrotem na jawê :/.
A propo alkoholu x


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 16:45, 24 Sty 2012 Zobacz profil autora
sokratgc



Do³±czy³: 07 Lut 2011
Posty: 18
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 1 raz
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
To ja dopisze od siebie, ¿e na pocz±tku najwiêcej LD mia³em po spo¿yciu sporej dawki alkoholu kiedy k³ad³em siê spaæ i nawet nie my¶la³em o tym ¿eby mieæ LD. W pewnym momencie trochê siê przerazi³em, ¿e to dla mnie jedyna metoda, aby osi±gn±æ ¶wiadomy sen. Nawet w sumie chcia³em kiedy¶ napisaæ posta z zapytaniem czy inni te¿ tak maj±


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 19:17, 24 Sty 2012 Zobacz profil autora
andrej



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008
Posty: 53
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 15 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Alkohol powoduje supresje fazy REM. Zale¿nie od tego ile go wypijemy przed snem, tyle bêdzie dzia³a³. Je¿eli wypiliby¶my odpowiedni± ilo¶æ, mogliby¶my spowodowaæ, ¿e przez pierwsze kilka godzin snu bêdziemy spali praktycznie tylko snem g³êbokim. Kiedy alkohol zejdzie po kilku godzinach to do¶wiadczymy zjawiska tzw. snu REM z odbicia, tzn. organizm bedzie chcia³ nadrobiæ stracony sen REM funduj±c nam go wiêcej. A poniewa¿ ilo¶æ snu REM jest i tak wiêksza nad ranem to dodatkowo nadrobiony sen REM w powy¿szy sposób mo¿e przyczyniæ siê do tego ze bedziemy mieli naprawde d³ugie intensywne i kolorowe sny. Z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ze 2-3 piwa (ale nie wiêcej) to optimum, jak dla mnie.
Zagêszczenie REM nad ranem mo¿emy oczywi¶cie wykorzystaæ w odpowiedni sposób.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 23:23, 26 Sty 2012 Zobacz profil autora
Xerkes25



Do³±czy³: 17 Mar 2011
Posty: 247
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 2 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Lublin
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Mi zdarzy³o siê raz mieæ LD po alkoholu, by³o jednak ono mocno niestabilne. Z do¶wiadczenia jednak nie polecam, przewa¿nie znacznie os³abia moj± pamiêæ snów.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 2:54, 03 Lut 2012 Zobacz profil autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » ¦wiadome rozmowy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin