Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Kurs LD na moim przyk³adzie. Krok po kroku..

 
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » Relacje Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
Kurs LD na moim przyk³adzie. Krok po kroku..
Autor Wiadomo¶æ
GICU95



Do³±czy³: 11 Mar 2011
Posty: 14
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post Kurs LD na moim przyk³adzie. Krok po kroku..
Witam was wszystkich serdecznie .
O czym¶ takim jak ¦wiadome Sny, dowiedzia³em siê kilka dni temu . Bardzo mnie ten temat zaciekawi³ . Znalaz³em pewien poradnik wydaje mi siê , ¿e jest on OK . Pisa³em na forum o nim , ale teraz postanowi³em zdawaæ relacje dzieñ po dniu . Link do tego poradnika [link widoczny dla zalogowanych] . Z góry zak³adam, ¿e jest to temat wy³±cznie dla osób cierpliwych ;D <Co widaæ na dole>

ll DZIEÑ 1. i 2. ll ''Przywo³anie Snów''

'' Zanim staniesz siê ¶wiadomym we w³asnych snach, musisz opanowaæ pewne podstawowe zasady kontroli snu. G³ównym wymogiem dla takiej kontroli jest umiejêtno¶æ zapamiêtywania, oceniania i zapisywania swoich snów. W dniu 1 i 2 Programu Twórczego Snu nauczysz siê specjalnych æwiczeñ u³atwiaj±cych koncentracjê, które pomog± ci przywo³ywaæ twoje sny. Nauczysz siê tak¿e, w jaki sposób zapisywaæ swoje sny w prywatnym dzienniku snów.

UWAGA: Poniewa¿ wymagane jest podjêcie pewnych przygotowañ, przed rozpoczêciem æwiczeñ przeczytaj wszystkie instrukcje dla dnia 1 i 2.

Czê¶æ I: Zak³adanie dziennika snów
Twoim pierwszym zadaniem w Dniu 1 bêdzie za³o¿enie dziennika snów, którego bêdziesz u¿ywaæ przez resztê Programu Twórczego Snu. Powinien byæ to notes który mo¿esz w³o¿yæ pod poduszkê lub nosiæ ze sob± w ci±gu dnia. Sugerujemy tak¿e wybranie odpowiedniego d³ugopisu lub pióra umo¿liwiaj±cego ci ³atwe pisanie, kiedy bêdziesz le¿a³ w ³ó¿ku. Pióro, którym bêdziesz czyni³ zapisy w swoim dzienniku, nie powinno byæ u¿ywane do niczego innego. Pomóc ci mo¿e tak¿e miniaturowa latarka przypadku, gdyby¶ przypomnia³ sobie jaki¶ sen w ¶rodku nocy.
Po skompletowaniu notatnika, pióra i latarki umie¶æ je pod poduszk± w swoim ³ó¿ku. Powiedz sobie: Tutaj bêdê zapisywa³ swoje zapamiêtane sny. Potem zostaw notatnik pod poduszk±, dopóki nie bêdziesz gotowy po³o¿yæ siê spaæ.

Czê¶æ II: Zapamiêtywanie snów
Drug± czê¶æ w przywo³ywaniu snów mo¿esz zacz±æ po za³o¿eniu dziennika snów. Æwiczenie to zacznie siê w Dniu 1 i bêdzie trwa³o przez ranek Dnia 2. Zacznij siedz±c samotnie w jakim¶ publicznym miejscu podczas spokojniejszej czê¶ci dnia i przyjrzyj siê sobie oraz swojemu otoczeniu. Obserwuj ludzi dooko³a siebie i powtarzaj te s³owa: Ka¿dy znajduj±cy siê tutaj ma sny. Zastanów siê nad znaczeniem tego zdania i spróbuj wyobraziæ sobie, o czym ludzie dooko³a ciebie mogli zesz³ej nocy ¶niæ. Obserwuj swoje obecne otoczenie i zapytaj samego siebie, o czym mog± ¶niæ dzisiejszej nocy. O czym ty móg³by¶ ¶niæ dzisiaj.
Potem cicho powiedz do siebie: Od tej chwili bêdê zapamiêtywa³ swoje sny. Utwierdziwszy siê w tym postanowieniu zapomnij o nim na reszt± dnia, a¿ do chwili kiedy le¿±c ju¿ w ³ó¿ku bêdziesz siê przygotowywa³ do snu.

Uwaga: Je¿eli czujesz siê na si³ach, mo¿esz zasugerowaæ sobie budzenie siê w trakcie nocy po zakoñczeniu snów. Wraz ze wzrostem praktyki zauwa¿ysz, ¿e w ci±gu jednej nocy budzisz siê po zakoñczeniu kilku snów i wszystkie pamiêtasz. Nawet je¶li nie zechcesz regularnie praktykowaæ tak intensywnego æwiczenia, to i prowadziæ ono mo¿e do zaskakuj±cych spostrze¿eñ, a tak¿e w znacznym stopniu poprawiæ twoj± zdolno¶æ zapamiêtywania snów.

Pó¼niej, kiedy bêdziesz ju¿ w ³ó¿ku, ponownie pomy¶l o zamiarze zapamiêtywania snów. Nie staraj siê jednak wywieraæ na siebie ¿adnego psychologicznego nacisku. Potem za¶nij.
Aby zapamiêtaæ swoje sny w sposób tak dok³adny jak to tylko mo¿liwe, musisz po pierwsze zrozumieæ, ¿e wspomnienia ze snu mog± byæ równie ulotne jak oddech. Kiedy wiêc zaczniesz siê budziæ czy bêdzie to w ¶rodku nocy, czy rano, nie otwieraj oczu, ani nawet nie ruszaj siê. Skoncentruj siê na przypomnieniu sobie swojego snu.
Miejsce, w którym sypiasz, musisz tak zorganizowaæ, by unikn±æ choæby najdrobniejszego zak³ócenia snu. Je¿eli ¶pisz z lub obok jakiej¶ osoby, popro¶ j±, aby nie przeszkadza³a ci a¿ do chwili, kiedy sam wstaniesz z ³ó¿ka. Je¿eli budzisz siê na d¼wiêk budzika, sugerujemy aby¶ zamiast tego nastawi³ sobie radio, które budzi³oby ciê cichymi d¼wiêkami klasycznej muzyki. Albo jeszcze - popro¶ o ³agodne budzenie kogo¶ z cz³onków rodziny.
Nie wywieraj na siebie nacisku, aby przypomnieæ sobie szczegó³y snu w dok³adnym porz±dku chronologicznym. Najprawdopodobniej wiesz, ¿e docieranie do wspomnieñ snów powinno odbywaæ siê subtelnie i powoli, tak samo jak próbujesz przywo³aæ wydarzenia z przysz³o¶ci. Musisz im pozwoliæ, aby pojawi³y siê w twojej rozbudzonej ¶wiadomo¶ci stopniowo i spontanicznie.
Po przebudzeniu najprawdopodobniej bêdziesz pamiêta³ detale b±d¼ fragmenty swojego ostatniego snu. My¶li, odczucia i wyobra¿enia odnosz±ce siê do tego snu czêsto mog± siê pojawiaæ w kolejno¶ci odwrotnej, stopniowo prowadz±c ciê do subtelnego rozpoznania wcze¶niejszych snów.
Jednak¿e wspomnienia wcze¶niejszych snów s± zazwyczaj kruche jak mydlane bañki. Ostatecznie skonstruowane s± z uczuæ i wyobra¿eñ przep³ywaj±cych przez ukryte pasa¿e twojego pod¶wiadomego umys³u. Jakikolwiek nag³y skok my¶li, chwilowe rozproszenie, jakakolwiek próba wymuszenia wspomnieñ mo¿e momentalnie zniszczyæ te bañki powoduj±c ¿e wyobra¿enia znikn±, zanim jeszcze pojawi± siê w twojej rozbudzonej ¶wiadomo¶ci.
Pamiêtaj - musisz byæ odprê¿ony, musisz daæ sobie czas na przypomnienie snów. Je¿eli senne wizje nie wyp³ywaj± natychmiast na powierzchniê twojej rozbudzonej ¶wiadomo¶ci, po prostu pole¿ przez chwilê nieruchomo i zobacz co siê stanie, zanim zwrócisz swoj± uwagê ku czemu¶ innemu.

Czê¶æ III: Zapisywanie snów
Dzienniki snów prowadzone w takiej czy innej formie towarzysz± cz³owiekowi od pocz±tków jego istnienia. Chocia¿ nie mo¿emy tego udowodniæ, jest bardzo prowdopodobne, ¿e pewne prehistoryczne rysunki na ska³ach reprezentuj± wyobra¿enia, które mia³y swój pocz±tek we ¶nie.
Wraz z rozwojem cywilizacji dzienniki snów przyjê³y formê pisan±. Zapisywano i analizowano nocne doznania ¶ni±cego. Wiêkszo¶æ wspó³czesnych badaczy snu uwa¿a prowadzenia takiego osobistego dziennika za efektywny ¶rodek u³atwiaj±cy przywo³ywanie snów, a tak¿e sposób na ¶ledzenie sennych tematów i wyobra¿eñ.
Prowadz±c taki dziennik, nadaj ka¿demu snu oddzielny tytu³. Upewnij siê, ¿e zawsze zapisujesz datê i przybli¿ony czas ka¿dego snu. Prze¶led¼, które sny w nocy wyst±pi³y wcze¶niej w cyklu snów, a które ¶ni³e¶ pó¼niej. Szczegó³owo opisuj otoczenie, w jakim ka¿dy sen siê pojawi³, wystêpuj±ce w nim postacie, wszystkie znacz±ce rekwizyty b±d¼ symbole, a tak¿e wszystkie emocja, jakie taki sen móg³ u ciebie wyzwoliæ. Zalecamy, aby¶ u¿ywa³ swojego dziennika snów do badania zwi±zków pomiêdzy twoimi snami, a aktywno¶ci± i troskami dnia codziennego. Po zapisie ka¿dego snu zostaw jedn± lub dwie kartki puste, tak aby¶ móg³ zapisaæ jakie¶ dodatkowe my¶li, wspomnienia lub interpretacje, jakie wy³oniæ siê mog± wraz z up³ywem czasu.
Chocia¿ nie jest to obowi±zkowe, to dodatkowo mo¿esz rysowaæ to wszystko, co w jakikolwiek sposób zwi±zane jest z tre¶ci± twoich snów. Wyobra¿enia wizualne w formie graficznej mog± wyra¿aæ ukryte znaczenia snu, a nawet wyzwalaæ uwolnienie g³êbszych wspomnieñ.
Poczynaj±c od ranka Dnia 2 musisz wyrobiæ sobie nawyk zapisywania snów tu¿ po przebudzeniu siê, nawet jeszcze przed wstaniem z ³ó¿ka. Im d³u¿ej czekasz, tym bardziej prawdopodobne, ¿e wspomnienia te stan± siê zniekszta³cone, lub po prostu znikn±.
Traktuj swój dziennik snów jak ¶wiêt± ksiêgê, w której zapisujesz najskrytsze kreacje swojego pod¶wiadomego umys³u. Co najmniej przez kolejne trzy i pó³ tygodnia Programu Twórczego Snu staraj siê mieæ dziennik zawsze przy sobie. Mo¿esz przypomnieæ sobie sen o jakiejkolwiek porze. Skoro zainicjowa³e¶ ju¿ proces przywo³ywania snów, pierwszego ranka po przebudzeniu nie ma ograniczeñ czasowych na niespodziewane przeb³yski wspomnieñ, jakich coraz czê¶ciej bêdziesz teraz doznawa³.

Uwaga: Poniewa¿ wraz z praktyk± zdolno¶æ przywo³ywania snów mo¿e gwa³townie siê poprawiæ, zalecamy, aby¶ stosowa³ najwa¿niejsze æwiczenia Dnia 1 i 2 przez ca³± pozosta³± czê¶æ Programu Twórczego Snu. Przede wszystkim, kiedy ka¿dej nocy k³adziesz siê spaæ, utwierd¼ w my¶lach zamiar pamiêtania snów, gdy obudzisz siê rano. Po drugie, daj sobie czas na przypomnienie i zastanowienie siê nad swoimi sennymi doznaniami tu¿ po przebudzeniu, zanim jeszcze otworzysz oczy, poruszysz siê czy zwrócisz my¶lami ku innym sprawom. Po trzecie, konsekwentnie zapisuj tre¶æ snów w swoim dzienniku snów.''


[size=12]W pierwsze 2 dni zapamiêta³em z ka¿dej nocy po 2. sny . Postêpowa³em zgodnie z poradnikiem . Ten etap uwa¿am za udany . Jeden szczegó³ <Zapamiêtuje tylko ost. sen od przebudzenia> w nocy budzi³em siê o 5:00 <to jeden sen> i nastêpnie ju¿ rano <2 sen> . Dlaczego tak ?? [/size]

_________________________________________________________________________________

ll Dzieñ 3 ll '' ¦wi±tynia Snów ''

''W dniu 3 nauczysz siê wp³ywaæ na swoje sny poprzez my¶li i wyobra¿enia, jakie masz tu¿ przed za¶niêciem. To niezwykle skuteczna technika zwana inkubacj± snu praktykowana by³a na ca³ym ¶wiecie w takiej czy innej formie ju¿ od czasów staro¿ytnych.
Inkubacja snu mo¿e byæ z³o¿ona, jak spêdzanie ca³ego dnia w odpowiednim otoczeniu na medytacjach i praktykach wyszukanych rytua³ów, lub te¿ tak prosta jak zwyczajne nakazanie samemu sobie tu¿ przed za¶niêciem ¶nienia o konkretnym temacie. Technika inkubacji snu stworzona dla potrzeb niniejszego programu jest prosta i efektywna i powinna zapewniæ ci o wiele wiêksz± kontrolê nad twoimi snami. Wraz z jej stosowaniem znajdziesz w niej potê¿ne narzêdzie u³atwiaj±ce rozwi±zywanie problemów, usuwanie z³ych nawyków, wzmacniaj±ce twój system immunologiczny, a tak¿e pozwalaj±ce ci lepiej poznaæ twoj± g³êbok± ja¼ñ.
Pierwsz± czê¶æ naszego procesu inkubacji snów zak³ada odpowiednie przygotowanie otoczenia swojego snu - nasycenie ¶rodowiska, w którym ¶pisz emocjonaln± atmosfer± sprzyjaj±c± wywo³ywaniu ¿±danych snów.
Dzieñ 3 zacznij wiêc od zastanowienia siê nad psychologiczn± atmosfer± miejsca, w którym ¶pisz. Rozwa¿ mo¿liwo¶æ czy jakie¶ przedmioty w tym pokoju mog± mieæ wp³yw na twoje sny. Czy otoczenie twojego snu bogate jest w obiekty stymuluj±ce i pobudzaj±ce wyobra¼niê takie jak dzie³a sztuki lub fotografie twoich bliskich? A mo¿e twoja sypialnia jest sterylna, odznaczaj± siê w niej jedynie przedmioty funkcjonalne i sterty papierów przyniesione do domu z biura? Czy ¶pisz i ¶nisz w ciszy, czy raczej cisza ta przerywana jest czêsto odg³osami ruchu ulicznego b±d¼ telewizora w drugim pokoju? Czy temperatura i wentylacja w twojej sypialni jest odpowiednia? Czy kolor ¶cian odpowiada twemu duchowi, czy raczej pobudza ciê lub po prostu nudzi? Jednak¿e najwa¿niejszym pytaniem jest, jakie emocjonalne przes³ania otrzymujesz od ¶rodowiska swojego snu. Co mówi ono o twoich osobistych zwi±zkach i warto¶ciach, a tak¿e w jaki sposób odzwierciedla twój stosunek do spania i ¶nienia?
Je¿eli rozwa¿y³e¶ to wszystko, urz±d¼ ¶rodowisko swoich snów w sposób maksymalnie wygodny. Udekoruj je przedmiotami, które najbardziej lubisz, a które wyra¿aj± najbardziej pozytywne aspekty twojej osobowo¶ci. Postaraj siê uczyniæ to pomieszczenie atrakcyjnym i usuñ wszystko, co nieporz±dane i zak³ócaj±ce uwagê, bowiem w niew³a¶ciwy sposób mo¿e to wp³yn±æ na eksploracjê twoich snów.
Po stworzeniu takiego sanktuarium snu w zaciszu w³asnego domu usi±d¼ w nim i skoncentruj siê na jakiej¶ sprawie osobistej, o której chcia³by¶ ¶niæ. Wybierz tak± sytuacjê, na któr± masz bezpo¶redni wp³yw, na przyk³ad twój stosunek do te¶ciowej lub reakcjê na co¶, co niespodziewanie wydarzy³o siê w twoim ¿yciu prywatnym b±d¼ zawodowym. B±d¼ precyzyjny. Im precyzyjniej wyrazisz swoj± troskê przed za¶niêciem, tym wyra¼niejszy bêdzie pó¼niejszy sen.

Uwaga: W pocz±tkowej fazie tego æwiczenia sugerujemy, aby¶ raczej nie stara³ siê koncentrowaæ na sprawach mog±cych w radykalny sposób zmieniæ twoje dotychczasowe ¿ycia, na przyk³ad: Czy powinienem siê o¿eniæ? Dopóki nie zdobêdziesz niezbêdnego do¶wiadczenia, intensywne emocje mog± nie¶wiadomie powstrzymaæ ciê przed uzyskaniem odpowiedniego snu lub te¿ - je¶li ci siê uda go wywo³aæ - uniemo¿liwiæ jego zapamiêtanie. Wybrany przez ciebie temat powinien byæ na tyle wa¿ny, aby umotywowaæ twój pod¶wiadomy umys³ do wywo³ania koresponduj±cego z tym tematem snu. Dlatego zalecamy, aby¶ raczej unika³ tak psychologicznie trywialnych problemów jak na przyk³ad: Czy powinienem zmieniæ gatunek gatunek materacyka na którym wyleguje siê mój kot?

Je¿eli wybra³e¶ ju¿ odpowiedni i sensowny temat, czas na wywo³anie zwi±zanego z nim snu. Po pierwsze umie¶æ swój dziennik snu, pióro i latarkê w jakim¶ wygodnym miejscu obok ³ó¿ka. Potem rozwa¿nie wybierz jeden lub wiêcej symbolicznych przedmiotów które odzwierciedlaj± podstawowy nastrój i skoncentruj siê na zamierzonym ¶nie. Je¿eli chcesz na przyk³ad wywo³aæ sen na temat s³uszno¶ci zaakceptowania przez ciebie oferty pracy w cyrku, jako przedmioty symboliczne mo¿esz wybraæ lalkê clowna, pude³ko chrupków i zdjêcie s³oni±tek. Je¿eli badasz swoje pod¶wiadome uczucia do zwi±zku z jak±¶ osob±, mo¿esz wybraæ zdjêcie i rzeczy, które przypominaj± ci tê konkretn± osobê lub przywodz± na my¶l jakie¶ wydarzenie, które prze¿yli¶cie razem.
Po wybraniu takich przedmiotów skoncentruj siê na temacie swojego zamierzonego snu, ³agodnie usuwaj±c z umys³u wszystkie pozosta³e my¶li. Powiedz sobie, ¿e chcesz ¶niæ o interesuj±cej ciê sprawie i ¿e bêdziesz pamiêta³ ten sen po przebudzeniu.
Kiedy wybra³e¶ ju¿ odpowiednie obiekty s³u¿±ce do inkubacji snu, starannie rozmie¶æ je w estetyczny i w interesuj±cy sposób w pomieszczeniu w którym ¶pisz. Je¿eli chcesz, jeden lub wiêcej takich obiektów mo¿esz umie¶ciæ obok siebie w ³ó¿ku. Mo¿esz te¿ wzbogaciæ atmosferê zapalaj±c kadzid³o lub nastawiæ muzykê odpowiedni± do tematu twojego zamierzonego snu.
Tu¿ przed zgaszeniem ¶wiat³a przez kilka chwil stosuj "skupienie siê na zwrocie" - jest to technika rozwiniêta przez psychologa snu z San Fransisco Gayle'a Delaneya, - a która oparta zosta³a na sugestii Carla Junga. Polega ona na wymawianiu tematu spodziewanego snu w pojedynczym zdaniu, na przyk³ad: Czy powinienem przyj±æ pracê u braci Ringlingów? lub: Jakie w³a¶ciwie uczucia ¿ywiê do Melvina? Potem zapisz to zdanie w swoim dzienniku snów. Je¿eli chcesz, mo¿esz tak¿e wykonaæ ilustruj±cy ten temat rysunek. Po zakoñczeniu tej czynno¶ci zga¶ ¶wiat³o i u³ó¿ siê do snu.
Kontynuuj koncentrowanie siê na zdaniu lub rysunku. Kiedy bêdziesz ju¿ zasypia³, wyobra¼ sobie obiekty które porozmieszcza³e¶ dooko³a siebie w pokoju. £agodnie przypomnij sobie, ¿e chcesz ¶niæ na zamierzony temat i ¿e chcesz uzyskaæ wgl±d w ³±cz±ce siê z nim twoje pod¶wiadome uczucia i wyra¿enia. Powiedz sobie, ¿e po przebudzeniu bêdziesz pamiêta³ wszystkie zwi±zane z tym tematem sny.

Uwaga: Po przebudzeniu pamiêtaj, aby zastosowaæ techniki poznane w Dniu 2 programu. Przed poruszeniem siê czy otwarciem oczu skoncentruj siê na przypomnieniu sobie swojego ostatniego snu. Pod±¿aj za swoimi my¶lami do wcze¶niejszych wyobra¿eñ i snów. Natychmiast po otwarciu oczu zapisz w dzienniku przypomniane sobie sny. Aby przekonaæ siê czy æwiczenie to by³o rzeczywi¶cie pomocne, przestudiuj wszystkie rysunki, zdania lub pytani, jakie wykona³e¶ w swoim dzienniku przed za¶niêciem. Zbadaj mo¿liwe zwi±zki miêdzy nimi a twoimi aktualnymi snami. ''



W tym etapie nie zastanawia³em siê ''Czy powinienem zmieniæ gatunek gatunek materacyka na którym wyleguje siê mój kot?'' , a mój dylemat brzmia³ tak '' Technikum czy Liceum ? Czy human. mi siê op³aci w dalszym ¿yciu'' (akurat koñczê gim. ;D) . Jako rekwizyty ustawi³em sobie ksi±¿ki: powie¶æ i podrêcznik od historii a odpowiednikiem technikum zosta³ ''PC Format'' ;D Nie ¶miejcie siê ;P Albo human. albo tech. informatycznne ;D . OK , ju¿ ¿adnych dygresji .
Wiêc, ustawi³em sb. te rzeczy ³adnie po pokoju , po³o¿y³em siê my¶lac o nich i powtarzaj±c ''Mój sen bêdzie w³a¶nie o tej sprawie'' i ''Rano bd. go pamiêtaæ'' itp. Autosugestia jednym s³owem .
Zasn±³em z tymi w³a¶nie my¶lami . Obudzi³em siê pierwszy raz o godz. 5:00 i spisa³em pierwszy sen , a nastêpnie ju¿ rano 8:30 zapisuj±c drugi. ¯aden z nich nie by³ niestety w ¿aden sposób powi±zany z wyznaczonym sobie wieczorem tematem.
Dlatego ten etap nie by³ dla mnie owocny ;/ .

NASTÊPNY ETAP JUTR ;P . 3majcie kciuki .




Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 22:25, 14 Mar 2011 Zobacz profil autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » Relacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin