Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Testy Rzeczywisto¶ci
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » Kompendium wiedzy / Dla pocz±tkuj±cych Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
Testy Rzeczywisto¶ci
Autor Wiadomo¶æ
Fallen Leaf
Administrator


Do³±czy³: 17 Gru 2012
Posty: 4337
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 314 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Radomsko
P³eæ: Mê¿czyzna

Post Testy Rzeczywisto¶ci
"Testy Rzeczywisto¶ci"

Testami rzeczywisto¶ci (TR/RT/RC) okre¶la siê czynno¶ci, które pozwalaj± nam sprawdziæ czy w tej chwili ¶nimy. Przewa¿nie s± wykorzystywane przez oneironautów do upewnienia siê, ¿e ¶ni±, ju¿ po nabyciu w±tpliwo¶ci. Z tej okazji powsta³ mit jakoby TR s³u¿y³ tylko do tego. Tylko czê¶æ wprowadza do swojego ¿ycia nawyk TR, mimo ¿e to jedna z podstaw ¶wiadomego ¶nienia. Ale zazwyczaj nawyk TR jest ¼le rozumiany, nie daj±c pe³nych efektów. Tym artyku³em chce wyja¶niæ jak prawid³owo stosowaæ testy rzeczywisto¶ci i zachêciæ do ich praktyki.

Dlaczego TR

Na pocz±tek zadajmy sobie pytanie - po co praktykowaæ TR, przecie¿ jest tyle innych technik. Otó¿ TR to esencja ¶wiadomego ¶nienia. LD z u¶wiadomienia z nawykowego TR s± zazwyczaj d³ugie, stabilne i dobre jako¶ciowe. Tutaj chcia³em zaznaczyæ ró¿nicê pomiêdzy TR ze sp³ycenia a nawykowym.

W ¶nie p³ytkim z powodu w±tpliwo¶ci, nie rzadko nie w pe³ni ¶wiadomych, mo¿e nas skusiæ zrobiæ TR. Po u¶wiadomieniu nie zdziwimy siê zanadto, stwierdzimy "No tak, przecie¿ to sen!".
Natomiast wynik TR z wypracowanego nawyku, mo¿e nas nie¼le zdziwiæ. Mo¿emy byæ zaskoczeni, ¿e to jednak sen. Przed jego wykonaniem mamy bardzo ma³e lub ¿adne w±tpliwo¶ci. Dopiero takie TR maj± najwiêksze szanse u¶wiadomiæ nas w snach stabilnych i z perfekcyjn± jako¶ci±.
Oczywi¶cie nie jest to jedyny sposób na perfekcyjne LD. Przyk³adowo dobrze wykonane WBTB równie¿ nam takie da, ale TR pozwala u¶wiadomiæ siê w snach jeszcze g³êbszych, daj±c jeszcze lepsze i d³u¿sze LD Smile
Oczywi¶cie przy u¶wiadamianiu w snach g³êbokich, u¶wiadamianie w snach p³ytszych bêdzie o wiele prostsze owocuj±c spor± ilo¶ci± LD Smile

TR równie¿ znacznie zwiêkszaj± ciekawo¶æ praktyki. ¦wiadomo¶æ w ¶nie g³êbokim jest o wiele ciekawsza ni¿ w ¶nie p³ytkim. Poza perfekcyjn± jako¶ci± utrzymywan± d³ugi czas i ekstremalnie stabilnym otoczeniem, pe³na ¶wiadomo¶æ przy zmienionej pamiêci czy nawet ¶nienie w innej osobie jest bardzo warto¶ciowym do¶wiadczeniem, pozwalaj±cym na nowo odkryæ majestat ¶wiadomego snu a pobudka z takiego snu przypomina obudzenie siê z innego ¿ycia Smile
W ¶nie g³êbokim jest równie¿ wiêksza szansa na kreatywne LD mog±ce stworzyæ rozleg³e, szczegó³owe, nie do spotkania na jawie krajobrazy zapieraj±ce dech w piersiach. Niewykluczone, ¿e bêdzie to najlepsza rzecz jaka spotka³a Ciê w LD Smile
Ponadto prawid³owe zrozumienie i stosowanie TR nie tylko zwiêksza szansê na u¶wiadomienie, ale równie¿ polepsza pamiêæ snów.

Przyk³ady

Przejd¼my do samych testów rzeczywisto¶ci. Oto powszechnie u¿ywane, skuteczne testy rzeczywisto¶ci:

TR z nosem - Zatkaj szczelnie nos i wci±gnij powietrze. Je¶li czujesz jaki¶ przep³yw, jeste¶ we ¶nie. Najlepszy TR do wypracowania nawyku.

Spójrz na swoj± d³oñ - Przyjrzyj siê dok³adnie wewnêtrznej stronie swojej d³oni. Je¶li ma nienaturalny kszta³t lub kolory, liczba palców siê nie zgadza - ¶nisz.

Przeczytaj co¶/Sprawd¼ godzinê - Przeczytaj co¶, spójrz w inn± stronê i znowu to przeczytaj - w ¶nie tekst siê zmieni. Podobnie ma siê to do sprawdzenia godziny - bêdzie inna lub nienaturalna (np. dziwna godzina w zegarkach cyfrowych). Dobry TR do stosowania w szkole Smile

W³±cz/Wy³±cz ¶wiat³o - U¿yj prze³±cznika ¶wiat³a , je¶li nie chodzi tak jak powinien (¶wiat³o siê nie w³±cza lub prze³±cznik dzia³a z opó¼nieniem ) to prawdopodobnie sen (albo problemy techniczne Smile).

Znaki snu

Najprostszym wykorzystaniem testów rzeczywisto¶ci jest wyrobienie sobie nawyku po napotkaniu naszego znaku sennego, kiedy ten jest mo¿liwy do spotkania na jawie. S± to elementy czêsto powtarzaj±ce siê we ¶nie. Najlepiej je¶li czêstotliwo¶æ wystêpowania znaku jest wiêksza we ¶nie ni¿ na jawie. Miej te¿ na uwadze, ¿e znaki senne mog± siê zmieniaæ w czasie, albo mo¿e ich w ogóle nie byæ. Rzetelne prowadzenie dziennika pomo¿e je znale¶æ.
Za ka¿dym razem gdy napotkasz znak senny wykonaj TR skupiaj±c siê na jego interpretacji.
Przy wyrobionym poprawnym nawyku u¶wiadomisz siê za ka¿dym razem kiedy znak senny pojawi siê we ¶nie.
Aczkolwiek wa¿niejszy jest punkt poni¿ej.

Derealizacja

Derealizacja w kwestii ¶wiadomego ¶nienia jest wiedz±, ¿e w ka¿dym momencie mo¿esz ¶niæ i tylko TR mo¿e Ciê upewniæ, ¿e nie ¶nisz. To zrozumienie jak cienka jest granica pomiêdzy snem a jaw±. Wiedza, to co¶ sta³ego, nie chwilowego. I w³a¶nie takie jest prawid³owe za³o¿enie testów rzeczywisto¶ci - wyrobienie nawyku niedowierzania rzeczywisto¶ci.

Nawet teraz, gdy to czytasz, mo¿esz byæ we ¶nie. Czujesz ka¿dy dotyk? Wszystko jest ostre? Znasz to miejsce? Pamiêtasz co robi³e¶ rano? Mo¿e twoja pamiêæ zosta³a sfa³szowana przez pod¶wiadomo¶æ? Robi to w ka¿dym twoim ¶nie Smile To wszystko z³udne cechy jawy. Nigdy nie mo¿esz byæ pewny, ¿e nie ¶nisz. Ufaj tylko TR.
Pe³ni tej wiedzy nabêdziesz z praktyk±, wraz z popraw± pamiêci snów i ilo¶ci± udanych TR. Na razie uwierz mi na s³owo i przez pryzmat dotychczasowej praktyki.
Jak wspomina³em, to wiedza, co¶ sta³ego. Wiêc niech Ci towarzyszy przez ca³y czas.
Nie musisz robiæ TRów co minutê, wa¿ne jest, ¿eby¶ ¿y³ z nastawieniem, ¿e rzeczywisto¶æ jest ulotna, rozpatrywa³ otoczenie jako nierealne, wymagaj±ce sprawdzenia TRem. Nie lekcewa¿ ¿adnych w±tpliwo¶ci. Wiedz, ¿e ¿ycie te¿ jest snem, z którego nie mo¿emy siê wybudziæ.
Nie zmuszaj siê do czucia jak we ¶nie, nie o to chodzi. Ty po prostu wiesz, ¿e mo¿esz w ka¿dej chwili ¶niæ Smile

Skoro wiesz, ¿e w ka¿dym momencie mo¿esz ¶niæ, wykonuj TR powoli i z uwag±, w skupieniu na interpretacji. Ma to byæ rzeczywiste sprawdzenie, a nie odbêbnienie gestu. W koñcu spodziewasz siê, ¿e prawdopodobnie ¶nisz! Którego¶ razu naprawdê siê zdziwisz Smile
Ilo¶æ TR'ów dostosuj do siebie. W miarê czêsto, przede wszystkim przy znakach sennych, w±tpliwo¶ciach i du¿ych emocjach, ale jak zauwa¿ysz, ¿e wykonujesz je mechanicznie, zwolnij. Wa¿niejsza jest jako¶æ.
Wraz z czasem utrzymywania derealizacji bêdzie ona jak i TR coraz naturalniejsze i ³atwiejsze. Nie zniechêcaj siê równie¿ jak TR'y nie pojawiaj± siê we ¶nie. Potrzeba czasu, aby przesz³y do snu. Do tych najg³êbszych dotr± na koñcu. Nie przerywaj praktyki i rozwijaj derealizacjê. W koñcu na pewno zaowocuje i nie bêdziesz ¿a³owaæ Smile

Derealizacja jako wiedza, zwiêksza Twoj± czujno¶æ na jawie. Zwiêkszy to bazow± ¶wiadomo¶æ w snach tym samym polepszaj±c pamiêæ snu i zwiêkszaj±c szansê na u¶wiadomienie.
Stan ¶wiadomo¶ci we ¶nie ma dwie sk³adowe: orientacjê i ¶wiadomo¶æ.
TR ma przywróciæ do normalno¶ci te dwie rzeczy. Ma Ciê zorientowaæ, czyli powiedzieæ, ¿e ¶nisz, a skupienie podczas jego wykonywania, u¶wiadomiæ. TR wykonany mechanicznie zaskutkuje snem o LD. Je¶li do¶wiadczasz snów o LD w wyniku TR, to znaczy, ¿e wykonujesz je mechanicznie i musisz bardziej siê skupiæ przy ich wykonywaniu.

Dla lepszego efektu, mo¿esz wykonywaæ te¿ TR'y zupe³nie spontanicznie. Najlepiej do tego nadaje siê TR z nosem. Po czasie, gdy wyrobi siê nawyk, bêdziesz zaczyna³ je robiæ nie¶wiadomie, ale tylko zaczyna³ - gdy tylko zauwa¿ysz, ¿e Twoja rêk± kieruje siê w stronê nosa, skup siê. Analogicznie, rozpamiêtuj±c dzieñ nie pamiêtasz co Ciê sk³oni³o do TR, ale dok³adnie pamiêtasz moment jego wykonania i krótko po nim. Taki nawyk przechodzi do snu najefektywniej.

Dodatkowo, je¶li chcesz, mo¿esz kilka razy w ci±gu dnia, dla wzmocnienia efektu, wykonywaæ æwiczenie z Tybetañskiej Jogi ¦nienia. Do tego æwiczenia w³ó¿ jak najwiêcej emocji.
_____________________________________________________________________

Bibliografia :

1. Incestus "Esencja Technik"


Post zosta³ pochwalony 9 razy

Ostatnio zmieniony przez Fallen Leaf dnia ¦ro 23:12, 22 Kwi 2015, w ca³o¶ci zmieniany 19 razy
Nie 21:43, 29 Wrz 2013 Zobacz profil autora
Piterixos



Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 31
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Nie sprawdza³em na sobie, ale mam tak± teoriê. Czy je¿eli dajmy na to przez dzieñ bêdziemy du¿o s³uchali muzyki i wykonywali TR zawsze gdy wyst±pi okre¶lony fragment, to czy gdyby¶my nastêpnie usnêli s³uchaj±c tej muzyki (oczywi¶cie g³o¶no¶æ taka, ¿eby nie wyrwaæ nas ze snu, ale wystarczaj±ca, aby da³o siê us³yszeæ) to czy wtedy osi±gniêcie ¶wiadomo¶ci nie by³o by prostsze?

Nie chodzi oczywi¶cie o to, ¿eby teraz wszystkim kazaæ nosiæ ci±gle s³uchawki, ale ciekawi mnie, czy nie da³oby siê tego u¿yæ do zwiêkszenia skuteczno¶ci testówSmile

Na podobnej zasadzie mo¿na polepszyæ sobie pamiêæ. Je¿eli np bêdziemy siê uczyæ i jednocze¶nie wdychaæ miêtê, to je¿eli podczas snu bodaj¿e w czasie pierwszej fazy nrem kto¶ podstawi nam w³a¶nie miêtê to mózg lepiej przyswoi zdobyte informacje.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
¦ro 22:25, 02 Pa¼ 2013 Zobacz profil autora
Fallen Leaf
Administrator


Do³±czy³: 17 Gru 2012
Posty: 4337
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 314 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Radomsko
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Nale¿y wzi±¶æ pod uwagê 2 fakty. Bod¼ce z jawy przechodz± do snu bardzo czêsto w zmienionej formie. Nikt chyba nie bêdzie s³ucha³ ca³y dzieñ jednej nuty Smile Ja s³ucham muzyki czêsto ale nie jednej nuty.
Tutaj masz po za tym technikê która opiera siê na tej podstawie.
Podsumowuj±c da siê dziêki temu u¶wiadomiæ ale fakt ¿e sen musi byæ odpowiednio p³ytki, bod¼ce nie mog± siê za bardzo zmieniæ co ju¿ jest poniek±d kwesti± losow±, i raczej wymagane WBTB, plasuj± t± "technikê" na niezbyt skuteczn±, nie wypadaj±c± dobrze w zestawieniu wysi³ek/efekty.

Cytat:

Na podobnej zasadzie mo¿na polepszyæ sobie pamiêæ. Je¿eli np bêdziemy siê uczyæ i jednocze¶nie wdychaæ miêtê, to je¿eli podczas snu bodaj¿e w czasie pierwszej fazy nrem kto¶ podstawi nam w³a¶nie miêtê to mózg lepiej przyswoi zdobyte informacje.

Rozwojowiec, o ile siê nie mylê : > To nie to samo. Odnosi siê to tylko do wiedzy, ¶wiadomej wiedzy. Nie nazwa³bym nawyku wiedz±.


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Fallen Leaf dnia ¦ro 18:02, 12 Lut 2014, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
¦ro 22:59, 02 Pa¼ 2013 Zobacz profil autora
negal



Do³±czy³: 13 Wrz 2011
Posty: 22
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Katowice
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
co do testu z nosem to u mnie nie wypalilo, mialem sen i w nim przyszlo mi na mysl zeby zrobic test rzeczywistoci poprostu juz nawyk ktory wpoil sie w sen no ale zatkalem ten nos i wypuscilem powietrze i pomyslalem sobie a to normalne xDD wiec zmienilem test na probe przebicia palca na wylot przez dlon i to juz dzialalo najskuteczniej Wink


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 1:16, 23 Gru 2013 Zobacz profil autora
Fallen Leaf
Administrator


Do³±czy³: 17 Gru 2012
Posty: 4337
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 314 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Radomsko
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Wszystkie TR kontroli sprawdzaj± siê tylko wtedy gdy podejrzewamy ¿e to sen. Dlatego ma³o siê nadaj± do wyrabiania nawyku.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 1:56, 23 Gru 2013 Zobacz profil autora
le_on
Go¶æ





Post
Nie zgodzê sie w rt chodzi o nawyk ich wykonywania i ocenê ich wyniku a o przeniesienie stanu uwa¿nosci(w normalnym rozumieniu) do snu.
Cytat:
(...)Zauwa¿y³e¶ ze czynno¶ci z dnia codziennego ¶rednio sie maj± do tre¶ci snów mozesz przez 8 h dziennie sie dziec w ³awce a i tak przy¶ni± Ci sie dinozaury. Pewnie tez zauwa¿y³e¶ ze silne emocje maj± du¿y wp³yw na sen, bujasz ssie w dziewczynie to ci sie ona sni, nie umiesz na egzamin ¶ni ci sie on albo mama krzycza³a ¿eby¶ nie ogl±da³ horrów bo bêdziesz mia³ koszmary;p. Generalnie zale¿no¶æ jest taka ¿e czynno¶ci wykonywane zadnia nie przechodz± do snu za to stan umys³u tak.
w RT chodzi o to by za pomoc± derealizacji wywo³aæ odpowiedni stan umys³u który przejdzie i spowoduje ¶wiadomo¶æ w trakcie snu.

Czyli wi±¿esz RT z stanem który powoduje ¶wiadomo¶æ(i przechodzi do snu) i jak w fabule
wyst±pi jedno b±d¼ drugie nastêpuje u¶wiadomienie.

Wykonywanie RT po znaku snu ma sens ale to nie sedno ale tylko w wspomagacz ww.


sory za cytat *


Ostatnio zmieniony przez le_on dnia Czw 23:07, 26 Gru 2013, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Czw 23:00, 26 Gru 2013
Slyy



Do³±czy³: 16 Sty 2014
Posty: 18
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 1 raz
Ostrze¿eñ: 0/5

Post
Hmmm. A co je¿eli bêdziemy robiæ TR na widok ¶cian?

I bêdziemy robiæ afirmacje "Gdy zobaczê ¶cianê zrobiê RT" to w wiêkszo¶ci razy powinni¶cie mieæ LD co prawie ka¿dy sen. Wyj±tek po za budynkami.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Czw 23:12, 23 Sty 2014 Zobacz profil autora
iLuzjusz
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 21 Cze 2012
Posty: 1415
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 44 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Dolina Muminków
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
@Slyy
Moim zdaniem to by³oby lekko niezdrowe (w sensie umys³owym), zak³adaj±c ¿e bêdziemy robiæ TR tak samo w realu, to po prostu "wykorkujemy".
Oczywi¶cie Ty tu wspominasz o afirmacji, ale tu o wiele lepszym pomys³em by³oby od razu zaafirmowanie sb ¶wiadomo¶ci czyli wracamy do MILD'a. A dlaczego lepiej od razu zasugerowaæ sb ¶wiadomo¶æ we ¶nie? Bo im mniej czynno¶ci mamy do wykonania tym lepiej (Twoja sugestia wymaga zwrócenia uwagi na ¶cianê i zapamiêtanie by na jej widok zrobiæ RT podczas gdy przy MILD w sumie nic nie robimy by uzyskaæ ¶wiadomo¶æ. Nale¿y te¿ pamiêtaæ, ¿e RT te¿ nie mo¿e byæ automatyczne)


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 18:55, 24 Sty 2014 Zobacz profil autora
Fallen Leaf
Administrator


Do³±czy³: 17 Gru 2012
Posty: 4337
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 314 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Radomsko
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Przy takim zmechanizowanym nawyku ciê¿ko o sukces(o ile wcze¶niej nie wykorkujesz jak napisa³ iLuzjusz). Z góry bêdziesz nastawiony na negatywny wynik.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 20:19, 24 Sty 2014 Zobacz profil autora
Darba



Do³±czy³: 31 Sty 2014
Posty: 66
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

Post Re: Testy Rzeczywisto¶ci
Fallen Leaf napisa³:
"Testy Rzeczywisto¶ci"

(...)

Nawyk TR bez bod¼ca

(...) Co by by³o gdyby kto¶ ci teraz powiedzia³ ¿e to jest sen? (...) Na jakiej podstawie stwierdzasz ¿e to nie jest sen? Wszystko jest ostre? Czujesz dok³adnie ka¿dy dotyk? (...) Rozejrzyj siê dooko³a, wszystko jest na swoim miejscu? Pamiêtasz co robi³e¶ godzinê temu? Je¶li tak to tak¿e nie zapewnia ciê ¿e to nie sen. Mo¿e twoja pamiêæ zosta³a sfa³szowana przez pod¶wiadomo¶æ? Robi to w ka¿dym twoim ¶nie Smile NIGDY nie mo¿esz byæ pewny ¿e to nie sen. Gdy ju¿ to wiesz, rozejrzyj siê dooko³a jeszcze raz. Pomy¶l "to jest sen!", "wszystko co mnie teraz otacza to sen". Postaraj siê ¿eby nie by³y to puste s³owa, zrozum je dog³êbnie. Zauwa¿ ¿e gdy mówisz sobie "to jest sen" dystansujesz siê do tego co widzisz, do tego co ciê otacza (je¶li tak nie jest to co¶ robisz ¼le), zauwa¿ ¿e twoje zmys³y wyostrzaj± siê. Zapoznaj siê z tym stanem, stanem zwiêkszonej ¶wiadomo¶ci. Gdy zdo³asz naprawdê uwierzyæ ¿e to mo¿e byæ sen, wykonaj TR. Masz naprawdê sprawdziæ czy to sen bo w koñcu nigdy nie mo¿esz byæ tego pewien. W chwili jego wykonywania skup siê na percepcji zmys³owej. (...)

Kluczem do derealizacji jest zrozumienie jak cienka jest granica pomiêdzy snem a jaw±. ¯e tak naprawdê sen z "materialnego" punktu niczym siê nie ró¿ni. Zaczniesz to naprawdê rozumieæ z chwil± pojawienia siê w twoich snach stanów przed¶wiadomo¶ci. W ¶rodku snu pomy¶lisz sobie "a mo¿e to sen", ale nie zrobisz TR bo bêdziesz my¶la³ ¿e to g³upie my¶lenie, i szkoda robiæ TR, bo tak samo my¶lisz na jawie. Bêdziesz rozumia³ to coraz lepiej wraz z popraw± swojej pamiêci snów.
Derealizacja za dnia nie tylko zwiêksza liczbê u¶wiadomieñ ale tak¿e podnosi bazow± ¶wiadomo¶æ w snach przez co polepsza pamiêæ snów.
Wyuczony nawyk derealizacji potrafi u¶wiadomiæ siê nawet w snach g³êbokich, gdzie nie dociera pamiêæ z jawy ani logiczne my¶lenie. Sny ¶wiadome s± w nich wyj±tkowo stabilne oraz klarowne.
Wykonuj powy¿sze æwiczenie kilka lub parê razy w ci±gu dnia, z naciskiem na jako¶æ a nie na ilo¶æ.


Witam, mam kilka pytañ odno¶nie powy¿szej techniki:

1.
"Wszystko jest ostre? Czujesz dok³adnie ka¿dy dotyk?"
"nie mo¿esz byæ pewny, ¿e to nie sen"
Byæ mo¿e jest to oczywiste dla osób, których realno¶æ snów ró¿ni siê od LD tylko kontrol±.
A co ma zrobiæ osoba, która sny ma "jak wspomnienia" (tak okre¶li³e¶ <trafnie> moje sny w innym moim temacie)?.
To jest przecie¿ dla mnie oczywiste, ¿e nie ¶niê skoro widzê, czujê, jestem skoncentrowany, s³yszê itd. Zadaj±c sobie zacytowane pytania, ja ju¿ znam odpowied¼. Nie wa¿ne jak bardzo pragnê ZAKWESTIONOWAÆ (bo chyba o to chodzi) rzeczywisto¶æ. Ja wiem, ¿e z powodów, o których w³a¶nie napisa³em to mo¿e byæ tylko ok³amywanie siê.

2.
"Mo¿e twoja pamiêæ zosta³a sfa³szowana przez pod¶wiadomo¶æ?"
Nie zrozumia³em tego zdania - czy mogê prosiæ o wyja¶nienie?

3.
Pomy¶l "to jest sen!"
W moim wypadku staram siê sobie WMÓWIÆ, ¿e to MÓG£BY byæ sen, ¿e tak sny mog± wygl±daæ, ¿e mog± byæ takie realne, ¿e kiedy¶ tego do¶wiadczê, skoro wszyscy mog± takie mieæ, to i ja mogê. To troszkê odbiega od idei derealizacji prawda?

4.
"gdy mówisz sobie "to jest sen" dystansujesz siê do tego co widzisz, do tego co ciê otacza"
To zdanie w gruncie rzeczy zbija mnie z tropu. Nawet nie wiem jakie pytanie mam tu zadaæ. Dlatego proszê o jak±¶ interpretacjê, na której móg³bym zbudowaæ sobie bazê.

5.
"Gdy zdo³asz naprawdê uwierzyæ ¿e to mo¿e byæ sen, wykonaj TR"
Czy po tej derealizacji TR mo¿e byæ mechaniczne? Ot po prostu powiedzmy 3 krotne spojrzenie na zegarek, bez wiêkszego zastanawiania siê, ot po prostu sprawdzenie godziny.

6.
"Kluczem do derealizacji jest zrozumienie jak cienka jest granica pomiêdzy snem a jaw±. ¯e tak naprawdê sen z "materialnego" punktu niczym siê nie ró¿ni."
No w³a¶nie ju¿ o tym napisa³em w pyt pierwszym. A co je¶³i jawa i sen dla mnie ró¿ni siê jak szk³o od drewna?

Pozdrawiam


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 9:17, 10 Lut 2014 Zobacz profil autora
galakty



Do³±czy³: 12 Gru 2013
Posty: 106
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
1. Tu chodzi o podej¶cie .. Robi±c tak jak robisz ju¿ z góry przekre¶lasz szansê na LD. Masz pobawiæ siê z umys³em w grê, wprowadziæ niepewno¶æ, bo mo¿e jednak w koñcu trafi Ci siê sen. Przede wszystkim musisz uwierzyæ, ¿e w koñcu bêdziesz mia³ ¶wiadomy sen i æwiczyæ to derealizacj±.

2. Dok³adnie nie wiem co Fallen mia³ na my¶li, ale w snach bardzo czêsto masz pamiêæ z normalnego ¿ycia. Twój ojciec jest Twoim ojcem itd. Dlatego nie wiesz, ¿e ¶nisz.

3. Nie móg³by byæ snem, ale jest snem. Z naciskiem na jest i teraz.

4. Gdy robisz poprawnie derealizacjê, czy te¿ ADA, zwiêksza Ci siê stan uwa¿no¶ci, wszystko postrzegasz inaczej, nie interesuj± Ciê niektóre obiekty (ja np. robi±c ADA nie zwracam kompletnie uwagi na ludzi, nawet jak do mnie mówi±). To jest inny stan, poczujesz go.

5. Najlepiej po takim RT stwierdziæ, ¿e to sen. A nó¿ widelec we ¶nie te¿ tak zrobisz i zapali siê lampka. Tak czy inaczej, RT nie powinny byæ mechaniczne, bo do niczego nie prowadz±.

6. Nie ró¿ni siê, tylko nie pamiêtasz. Na pocz±tku tak jest, uwierz, ale sny s± cholernie podobne do jawy. Oprócz czasem paru nielogicznych sytuacji wiêkszo¶æ z nich jest po prostu normalna i dlatego nie wiemy, ¿e ¶nimy. Dla Cb s± ró¿ne bo nie pamiêtasz ich, poæwicz pamiêæ snów przez tydzieñ, tylko tak sumiennie i szczerze a zobaczysz ró¿nicê.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 10:32, 10 Lut 2014 Zobacz profil autora
Fallen Leaf
Administrator


Do³±czy³: 17 Gru 2012
Posty: 4337
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 314 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Radomsko
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
1. Pomy¶l ¿e TERAZ ¶nisz taki wyra¼ny sen. Bo jakim prawem odrzucasz tak± mo¿liwo¶æ? To ¿e ¶nisz sny niewyra¼ne nie oznacza ¿e teraz nie mo¿esz ¶nisz o perfekcyjnej ostro¶ci. Ponadto to co pisa³ galakty.

2. W ka¿dym ¶nie nasza pamiêæ jest sfa³szowana i DLATEGO siê nie u¶wiadamiamy. To ¿e ojciec jest ojcem to pamiêæ fundamentalna. Im pamiêæ z jawy siêga do wcze¶niejszych wydarzeñ tym sen jest p³ytszy.

4. Ca³y zabieg czyni TR niemechanicznym. Ponadto "W chwili jego wykonywania skup siê na percepcji zmys³owej." co zwiêkszy skuteczno¶æ.

@galakty
Cytat:
ja np. robi±c ADA nie zwracam kompletnie uwagi na ludzi, nawet jak do mnie mówi±

Wybiegasz od za³o¿enia ADA jakim jest uwa¿no¶æ. W stanie uwa¿no¶ci powiniene¶ wiedzieæ i rozumieæ co do ciebie mówi± i byæ ¶wiadom innym rzeczy. To trudne ale rozumienie s³ów jest najwa¿niejsze (choæ nie powinno byæ ¿adnych priorytetów ale jak pisa³em - to trudne).


Post zosta³ pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Fallen Leaf dnia Pon 13:45, 10 Lut 2014, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Pon 13:36, 10 Lut 2014 Zobacz profil autora
le_on
Go¶æ





Post
1. Samo zastanowienie siê sprawdzenie zmys³ów i Rt wystarczy Chodzi o sam sposób my¶lenia. Zamiast tej ostro¶ci itd. mo¿esz zastanowiæ sie jak siê tutaj znalaz³e¶ i odtworzyæ ca³y dzieñ od rana- to nie jest takie oczywiste a przy okazji poprawisz osobie pamieæSmile.

2. Chodzi o sny typu tydzieñ w górach(rem ma 40 min) lub jeste¶ genera³em podlegasz temu tamtemu walczy³e¶ tu tam i tu -z regu³y te informacje nie snia siê bez po¶rednio ale masz do nich dostêp.
Najbardziej skrajny przyk³ad to spisz w poci±gu, kto¶ kicha -we ¶nie wybucha bomba, z punktu widzenia snu nie da siê przewidzieæ ¿e kto¶ kichnie ale mimo wszytko wiesz gdzie i dlaczego sie znalaz³a.
@up. Nie u¶wiadamiamy sie bo oczywista oczywisto¶ci± jest ¿e rzeczywisto¶æ jest ciag³a i prawdziwa i nie ma potrzeby tego sprawdzaæ . We snie poprostu robimy to samo:).

3. Jw.Olej ta realno¶æ i skup siê na ci±g³o¶ci pocz±tek snu jest zawsze z dupy wziêty. To czy wszytko co robisz jest ciagle nie jest takie oczywiste bo nigdy sie nad tym nie zastanawiasz.


4. Ciê¿ko to opisaæ cos a'la scena w filmie wojennym bohater sie zatrzymuje patrzy na otaczaj±c go chaos a w tle leci muzyczka:).

5. przed wykonaniem Rt bawi³e¶ sie 5min w gre mentalna by tego unikn±æ.

6. sprawd¼ mój przedostatni post tam masz napisane o co tak naprawdê chodzi.

ADA
Je¶li nie zauwa¿asz ludzi to robisz to ¼le.

Cytat:
Samo RT z ro¿nych powodów cos tam zawsze da, taka sytuacja prawie nic daje
"Nawet je¶li odruchowo z³apiê siê za nos gdy jestem zajêty, mogê tego nie zauwa¿yæ."

derealizcja -Nie tyle mówisz ¿e wszytko co widzisz jest sem a pow±tpiewasz ze to co widzisz jest prawdziwe. ¯eby dobrze sprawdzi czy wszytko co nas otacza jest halucynacja trzeba byæ skupionym i uwa¿nym- s³owem przytomnym. Robi±c RT nie zamierzenie wi±¿esz RT-przytomnosc - i negowanie rzeczywisto¶ci jak u psów Paw³owa.
(jesli zauwazy³es ze Rt i negowanie rzeczywisto¶ci to prawie to samo to dobrze:)).

Gdy które¶ w nich wyst±pi w tre¶ci snu uruchomi to ³añcuch odpowiednich skojarzeñ i bêdziesz mia³ LD. ¯adna z tych czynno¶ci osobno nie daje LD masz wiele przyk³adów w relacjach.

Poza tym stan umys³u(przytomnosc) i rzeczy które uwa¿amy za wa¿ne(np.te przy których musimy sie skupiæSmile) ³atwiej przechodz± do sny ni¿ abstrakcyjny ruch rêk±.
No i przytomno¶æ i gdybanie czy wszytko jest na swoim miejscu wystêpuj± "fizjologicznie" w tre¶ci marzeñ sennych(rzadko ale zawsze) a ruch rêk± nie:).


ed jak zwykle ktos odpias³ zanim skoñczy³em post...



Ostatnio zmieniony przez le_on dnia ¦ro 10:07, 12 Lut 2014, w ca³o¶ci zmieniany 5 razy
Wto 23:37, 11 Lut 2014
Fallen Leaf
Administrator


Do³±czy³: 17 Gru 2012
Posty: 4337
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 314 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Radomsko
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
@ Le_on , nie propaguj wadliwych TR. Sam siê przekona³em o nieskuteczno¶ci tego TR'a (tj. przypomnienie sobie dnia)
2. Chodzi o zafa³szowan± pamiêæ jak o nawykow± akceptacjê rzeczywisto¶ci.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
¦ro 4:53, 12 Lut 2014 Zobacz profil autora
le_on
Go¶æ





Post
Co tu jest z³ego? ci±gle mo¿ne z³apaæ sie za nos na koniec a przy okazji obejdzie problem "przecie¿ to nie sen".
¦ro 9:51, 12 Lut 2014
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » Kompendium wiedzy / Dla pocz±tkuj±cych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin