Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna
RejestracjaSzukajFAQU¿ytkownicyGrupyGalerieZaloguj
MILD (Mnemonic Induction of Lucid Dreams)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
 
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » Techniki Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastêpny temat
MILD (Mnemonic Induction of Lucid Dreams)
Autor Wiadomo¶æ
Sentil



Do³±czy³: 28 Sty 2010
Posty: 83
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 18 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: ¦wiêtokrzyskie
P³eæ: Mê¿czyzna

Post MILD (Mnemonic Induction of Lucid Dreams)
MILD
(Mnemonic Induction of Lucid Dreams)
(Pamiêciowe Wywo³anie ¦wiadomych Snów)

Technika MILD wykorzystuje pamiêæ prospektywn± do zapamiêtania zamiaru wykonania danej czynno¶ci w przysz³o¶ci (w tym przypadku do zauwa¿enia, ¿e ¶nimy). Doktor Stephen LaBerge opracowa³ i udoskonali³ tê technikê na potrzeby swojej pracy doktorskiej, oraz po to, aby móc osi±gaæ stan ¶wiadomego ¶nienia kiedy tylko zapragnie. Technika MILD dzia³a najefektywniej po przebudzeniu ze snu (przed ponownym za¶niêciem) i w czasie drzemki w ci±gu dnia.

Sposób wykonania:

1. Przed pój¶ciem spaæ nastaw budzik tak, aby obudzi³ ciê 5 godzin po rozpoczêciu snu. Je¶li idziesz spaæ o pó³nocy, niech obudzi ciê o pi±tej rano. Dlaczego akurat 5 godzin? Po piêciu godzinach snu u ¶ni±cego koñczy siê trzecia faza REM (patrz hipnogram). Zamiast budzika konwencjonalnego zaleca siê u¿ycie alfa-budzika, nie jest to jednak konieczne.

2. Kiedy wstaniesz rano najpierw przypomnij sobie dok³adnie swój sen. Prawdopodobnie ockniesz siê z fazy REM, wiêc nie powinno ci to sprawiæ trudno¶ci. Nastêpnie po¶wiêæ 15-20 minut na rozbudzenie siê (mo¿esz w tym czasie zanotowaæ sen do dziennika, o ile rzecz jasna go prowadzisz). Jedni potrzebuj± na to 10 minut, inni 30 – zbadaj swoje indywidualne potrzeby. Pochod¼ po pokoju, poczytaj ksi±¿kê. Mo¿esz przysi±¶æ na krótko do komputera, wskazane jest wypicie szklanki herbaty. Kiedy ju¿ poczujesz, ¿e jeste¶ dostatecznie rozbudzony, po³ó¿ siê z powrotem do ³ó¿ka.

3. Teraz (podczas zasypiania) skup siê na tym, ¿eby we ¶nie przypomnieæ sobie, ¿e to sen. Jako, ¿e to zdanie mo¿e okazaæ siê niezrozumia³e dla pocz±tkuj±cych oneironautów, gwoli wyja¶nienia pozwolê sobie zacytowaæ fragment z „¦wiadomego ¶nienia” Kopyd³owskiego:

¦wiadome ¶nienie, M. Kopyd³owski napisa³:
Powinno to wygl±daæ tak, ¿e nagle przypominasz sobie, ¿e ¶nisz, w taki sposób, w jaki przypominasz sobie, ¿e mia³e¶ kupiæ co¶ wa¿nego, gdy jeste¶ na zakupach.


Powtarzaj w my¶lach „Nastêpnym razem, kiedy bêdê ¶ni³, bêdê pamiêta³, ¿e ¶niê”. Nadaj tym s³owom znaczenie, zrozum je. Skup siê na intencji przypomnienia sobie we ¶nie, ¿e znajdujesz siê we ¶nie. To bardzo wa¿ne. Je¶li zauwa¿ysz, ¿e twoje my¶li gdzie¶ uciekaj±, przywo³aj je do porz±dku, wróæ do intencji.

4. Przypomnij sobie sen, z którego w³a¶nie siê obudzi³e¶ (je¶li nic nie pamiêtasz, wyobra¼ sobie dowolny sen, rozwój wydarzeñ). Wczuj siê w tê sytuacjê tak, jakby¶ ¶ni³ owy sen na nowo. Teraz wyobra¼ sobie, ¿e w pewnym momencie przypominasz sobie, ¿e jeste¶ we ¶nie. Rozejrzyj siê dooko³a, zauwa¿ co¶, co bez w±tpienia wskazuje na to, ¿e to sen. Krzyknij mentalnie „niemo¿liwe, uda³o mi siê, to sen!”. Nastêpn± minutê spêd¼ na wyobra¿aniu sobie co by¶ robi³, gdyby to naprawdê by³ ¶wiadomy sen. Je¶li zacz±³e¶ lataæ, poczuj wiatr we w³osach, wzno¶ siê wysoko i nisko (pamiêtaj, ¿e im wy¿ej, tym ch³odniej). Baw siê tak, jak bêdziesz bawi³ siê w swoim przysz³ym LD.

5. Powtarzaj kroki trzeci i czwarty tak d³ugo, a¿ poczujesz, ¿e „przyjê³y siê” w twoim umy¶le lub po prostu u¶niesz. Postaraj siê, ¿eby twoj± ostatni± my¶l± przed za¶niêciem by³a intencja o pamiêtaniu w czasie snu, ¿e to sen.

Podsumowuj±c:
1. Nastaw budzik na 5 godzin snu.
2. Po¶wiêæ kilkana¶cie minut na pobudzenie cia³a i umys³u.
3. Powtarzaj i zrozum sugestiê.
4. Wizualizuj chwilê, kiedy odzyskujesz ¶wiadomo¶æ we ¶nie.

Je¶li ka¿dy krok wykona³e¶ poprawnie, w swoim nastêpnym ¶nie, który nast±pi mniej wiêcej godzinê po drugim za¶niêciu, uzyskasz ¶wiadomo¶æ. Stanie siê to w sposób nag³y – po prostu nagle sobie o niej przypomnisz. W pisaniu powy¿szej „instrukcji” wspomaga³em siê dwoma artyku³ami zamieszczonymi poni¿ej.

Oprócz tego, przy korzystaniu z techniki MILD warto poæwiczyæ pamiêæ intencji. Jak to zrobiæ? Napiszê w skrócie, wiêcej znajdziecie pod [link widoczny dla zalogowanych] adresem w rozdziale o MILDzie. Najpro¶ciej mówi±c pamiêæ intencji to inaczej „kiedy zobaczê X, zrobiê Y”. Mamy przyczynê (ujrzenie czego¶, np. ogórka) oraz skutek (np. kla¶niêcie w d³onie, zamruganiem oczami etc). Skutki mo¿na wymy¶laæ ró¿ne, ale najlepiej by by³o, gdyby skutkiem by³ jaki¶ test rzeczywisto¶ci, np. próba oddychania przez szczelnie zatkany nos. Teraz wystarczy wymy¶liæ kilka/kilkana¶cie przyczyn. Zawsze, gdy zobaczysz tak± przyczynê, wykonasz RT. Przyk³adowe przyczyny: cz³owiek w czerwonej koszulce, zielony samochód, cebula. Przyczyny nie musz± byæ odbierane tylko zmys³em wzroku, mo¿na te¿ np. us³yszeæ jaki¶ wyraz, poczuæ przyjemn± woñ i tak dalej, i tak dalej.

¬ród³a:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Widzia³em, ¿e jest ju¿ jeden temat o MILDzie. Chcia³em jednak zebraæ wszystkie informacje w pierwszym po¶cie, tamten temat by³ nieprzejrzysty.


Post zosta³ pochwalony 9 razy

Ostatnio zmieniony przez Sentil dnia Pon 18:18, 01 Sie 2011, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Pon 18:13, 01 Sie 2011 Zobacz profil autora
Banashimi



Do³±czy³: 29 Lip 2011
Posty: 209
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 10 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Szczecin
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
£adnie napisane.Je¶li dzisiaj bêdê mia³ ld dostajesz pochwa³ê. ;D


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pon 20:31, 01 Sie 2011 Zobacz profil autora
Sentil



Do³±czy³: 28 Sty 2010
Posty: 83
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 18 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: ¦wiêtokrzyskie
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Dzisiaj szósty dzieñ stosowania techniki MILD w dok³adnie takiej formie, jak± opisa³em w pierwszym po¶cie. No, poza parzeniem herbaty po 5 godzinach snu, bo tego robiæ mi siê zwyczajnie nie chcia³o. Darowa³em sobie te¿ æwiczenie pamiêci intencji zak³adaj±c, ¿e uda mi siê osi±gn±æ zadowalaj±ce efekty bez tego treningu. Efekty?

Trzy ¶wiadome sny na sze¶æ dni (dzisiaj w nocy mia³em trzeci LD). Wed³ug mnie technika jest rewelacyjna, na mnie dzia³a zdecydowanie dobrze. Trzeba j± jednak dobrze zrozumieæ (zreszt± jak ka¿d± technikê). Wszystkie moje ¶wiadome sny mia³em w nocy (¿adnych drzemek w ci±gu dnia). Zauwa¿y³em, ¿e odk±d stosujê MILDa, moje "ol¶nienia" (przypomnienia we ¶nie, ¿e jeste¶my we ¶nie) nastêpuj± nied³ugo po rozpoczêciu snu nie¶wiadomego. Z tego tytu³u wszystkie trzy LD by³y bardzo d³ugie, w ka¿dym razie zastanawia³em siê, jakim cudem REMy na których sta³y sny jeszcze trwa³y i nie koñczy³y siê.

Ku mojemu zaskoczeniu MILD wp³ywa równie¿ na moje sny nie¶wiadome. Dziêki tej technice czasem dostajê w nich co¶, jak "swoj± logiczn± wolê". Trudno mi to wyja¶niæ, po prostu logika dzia³añ mojej sennej postaci wzros³a. Na przyk³adzie - w pierwsz± noc mia³em sen, ¿e gania³a mnie Samara (The Ring wita) i chcia³a mnie zabiæ no¿em. Pogada³em z ni± i zrozumia³em, ¿e nie ma wyj¶cia, zosta³a stworzona tylko do zabijania ludzi i nie mo¿e nic z tym zrobiæ (Samara w moim ¶nie by³a bardzo ³adna Oo). Da³em jej wiêc podci±æ mi ¿y³y na prawym nadgarstku, ale nie umar³em, to by³o tylko tak "na pokaz", ¿eby mia³a zaliczone "zadanie". Niestety ponoæ dalej musia³a mnie "zabijaæ", wiêc zrobi³em co¶, co by³o logiczne - zwi±za³em j± kablem, którym mia³a mnie udusiæ. W ten sposób ona nie mog³a siê ruszyæ, wiêc nie by³a w stanie kontynuowaæ misji zabijania mnie, ja te¿ nie musia³em jej krzywdziæ, bo nieruchoma przesta³a mi przeszkadzaæ. W tym ¶nie nie by³o ani iskry ¶wiadomo¶ci, ale pierwszy raz spotka³em siê z czym¶ takim. By³ problem i podszed³em do niego w sposób bardzo logiczny.

Oprócz praktykowania MILDa stosujê jeszcze jeden wspomagacz, który wykonuje siê w rzeczywisto¶ci. W ci±gu dnia wielokrotnie podwy¿szam poziom mojej ¶wiadomo¶ci w my¶l zasady "¶wiadomo¶æ za dnia = ¶wiadomo¶ci we ¶nie". Dla przyk³adu zawieszam wzrok w moim pokoju na jakim¶ przedmiocie, wy³±czam my¶lenie i tylko obserwujê jego kszta³t, badam go wzrokiem. Mówiê "czy to sen?". My¶lê. Mówiê "nie, to nie sen, ale gdyby nim by³, ju¿ dawno odzyska³bym ¶wiadomo¶æ". Te dzia³ania zast±pi³y u mnie konwencjonalne testy rzeczywisto¶ci. Zachêcam do przeczytania tego oraz tego tematu.

Jednym s³owem: polecam! Technika nie jest trudna w wykonaniu a daje ¶wietne efekty.


Post zosta³ pochwalony 2 razy
Sob 17:08, 06 Sie 2011 Zobacz profil autora
Banashimi



Do³±czy³: 29 Lip 2011
Posty: 209
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 10 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Szczecin
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Sentil widzê ¿e jeste¶my do siebie trochê pdodobni. Mi te¿ ta technika da³a bardzo du¿e rezultaty. I stosuje twój wspomagacz Very Happy. Tylko ¿e ja chodze na spacery podczas których wszystko bacznie obserwujê wy³±czaj±c ca³kowicie my¶lenie. Wszystko jest skoncentrowane na moich zmys³ach. Podczas takich spacerów czêsto robie TR. Przynios³o to rezultaty odrazu gdy zacz±³em ¶niæ zrobi³em TR. Ten wspomagacz+TR daje dobre rezultaty. Podczas dwóch dni u¿ywania tej techniki mia³em 2 LD. Prez t± technikê zrobi³em siê strasznie pewny siebie i czujê ¿e to ¿e teraz bêdê mia³ LD bardzo czêsto jest wrêcz nieuchronne.^^


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 17:37, 06 Sie 2011 Zobacz profil autora
Sentil



Do³±czy³: 28 Sty 2010
Posty: 83
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 18 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: ¦wiêtokrzyskie
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Oczywi¶cie podnoszê poziom mojej ¶wiadomo¶ci za dnia nie tylko w pokoju, w³a¶ciwie robiê to w ka¿dym miejscu w jakim siê znajdê. Co prawda mam pewne k³opoty z zapamiêtaniem tej czynno¶ci, ale powoli wchodzi mi to w nawyk ; p a je¶li chodzi o TR, zastosowa³em siê do tego, co napisa³ Dragon - po co robiæ test, je¶li ju¿ wiesz, ¿e jeste¶ we ¶nie? Przy wykonywaniu MILDa ¶wiadomo¶æ jest tak silna, ¿e w ¿adnym z moich trzech LD (z tych sze¶ciu dni) nie musia³em upewniaæ siê, ¿e to sen (robiæ TR).

Je¶li tobie wygodnie jest ³±czyæ TR i podwy¿szanie poziomu ¶wiadomo¶ci za dnia to okej, kontynuuj to. W koñcu liczy siê efekt! ; ) Podobnie jak ty czujê t± pewno¶æ - przy stosowaniu MILDa + "wspomagacza" po prostu nie da siê nie mieæ czêsto LD. Wystarczy jedynie dobre zrozumienie techniki.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Sob 18:20, 06 Sie 2011 Zobacz profil autora
Renekton



Do³±czy³: 07 Lip 2011
Posty: 8
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Le¿ajsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
A jakie jest to dobre zrozumienie techniki? Ja próbujê od kilku dni, z tym æwiczeniem pamiêciowym zmniejszy³em liczbê celów do 1 i co raz czê¶ciej "pamiêtam aby pamiêtaæ". Budzê siê w nocy i powtarzam sobie w my¶lach "Nastêpnym razem kiedy bêdê ¶ni³, chcê pamiêtaæ, ¿e ¶niê". Trochê mam problemy z wizualizacj±, nie wiem jak± scenê sobie wizualizowaæ. Na razie bez efektów, dodam ¿e przed snem jeszcze zasysam "energiê LD". Teraz spróbujê "¶wiadomo¶æ za dnia = ¶wiadomo¶ci we ¶nie".

Dodam, ¿e na razie mia³em jedno LD, te¿ dziêki tej technice, ale to przed tym kiedy na serio zacz±³em stosowaæ t± technikê.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 20:00, 07 Sie 2011 Zobacz profil autora
Sentil



Do³±czy³: 28 Sty 2010
Posty: 83
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 18 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: ¦wiêtokrzyskie
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Ciê¿ko mi odpowiedzieæ na to pytanie. Przede wszystkim nie wykonuj kroków automatycznie, "bo tak by³o napisane" (chodzi mi o sugestiê i wizualizacjê, czyli krok trzeci i czwarty). Wed³ug mnie najwa¿niejszym krokiem jest sugestia (czyli powiedzenie sobie "nastêpnym razem...". Wcze¶niejsze etapy (pobudka po 5 godzinach, herbatka etc) mia³y przygotowaæ twój umys³ do tego, aby dobrze przyj±³ ow± sugestiê. Musisz zrozumieæ, ¿e to od ciebie zale¿y, czy tej nocy bêdziesz mia³ ¶wiadomy sen, czy nie. Kiedy to pojmiesz sugestia stanie siê naturalna i prosta, wrêcz oczywista. Wizualizacja "ol¶nienia" ma na celu jeszcze bardziej j± wzmocniæ i zakorzeniæ w umy¶le.

Napisa³em w pierwszym po¶cie:
Sentil napisa³:
Je¶li ka¿dy krok wykona³e¶ poprawnie, w swoim nastêpnym ¶nie, który nast±pi mniej wiêcej godzinê po drugim za¶niêciu, uzyskasz ¶wiadomo¶æ.

Po namy¶le doszed³em do wniosku, ¿e trzeba to delikatnie skorygowaæ. To nie jest tak, ¿e je¶li nie bêdziesz mia³ LD, to co¶ zrobi³e¶ ¼le (a taki wniosek mo¿na wysnuæ po przeczytaniu cytowanego fragmentu). Chodzi³o o to, ¿e po poprawnym wykonaniu kolejnych etapów masz wielk± szansê uzyskania ¶wiadomo¶ci we ¶nie. Nie powiniene¶ zniechêcaæ siê, je¶li technika nie da efektów przez kilka dni. Cierpliwo¶ci! Uwierz, ¿e jest dobra, ¿e dziêki niej osi±gniesz zamierzony efekt.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 21:05, 07 Sie 2011 Zobacz profil autora
Banashimi



Do³±czy³: 29 Lip 2011
Posty: 209
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 10 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Szczecin
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Ja dzisiaj podczas u¿ywania wspomagacza zauwa¿y³em ciekawy efekt. Wbi³em siê jakby na wy¿szy poziom ¶wiadomo¶ci. Podczas skupianiu siê na otoczeniu,przedmiocie zauwa¿y³em ¿e przez æwiczenia nie tylko skupiam siê na przedmiocie ale badam go tak jakby my¶lê o nim wzrokiem (ciê¿ko mi to wyt³umaczyæ) Potem gdy skupiam siê na innym przedmiocie widzê go i jednocze¶nie przez parê chwil przedmiot który widzia³em wcze¶niej. Przed chwil± zauwa¿y³em ¿e w domu mi to nie wychodzi. Wychodzi to bardzo dobrze na spacerach gdzie jest du¿o wiêksza przestrzeñ.
Teraz oczekuje efektów gdy po³o¿ê siê spaæ Smile


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 22:10, 07 Sie 2011 Zobacz profil autora
Willow
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 523
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 16 razy
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Jak dla mnie, to brakuje tu jednej bardzo istotnej rzeczy - opisu treningu pamiêci prospektywnej, bez którego technika ma prawo nie przynie¶æ po¿±danych rezultatów. Doklej to gdzie¶ do swojego pierwszego posta, to temat bêdzie mo¿na uznaæ za kompletny Wink


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 22:04, 09 Sie 2011 Zobacz profil autora
Renekton



Do³±czy³: 07 Lip 2011
Posty: 8
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Le¿ajsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Cytat:
opisu treningu pamiêci prospektywnej


W³a¶nie tego potrzebuje, wiêc jakby¶ móg³ dokleiæ to do postu lub podaæ linka z dok³adnym treningiem.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 22:29, 09 Sie 2011 Zobacz profil autora
Andrewek
Senny Podró¿nik


Do³±czy³: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 123 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Gdañsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
http://www.psajko.fora.pl/techniki,2/mild,2233.html


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Wto 22:45, 09 Sie 2011 Zobacz profil autora
Sentil



Do³±czy³: 28 Sty 2010
Posty: 83
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 18 razy
Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: ¦wiêtokrzyskie
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Willow napisa³:
Jak dla mnie, to brakuje tu jednej bardzo istotnej rzeczy - opisu treningu pamiêci prospektywnej, bez którego technika ma prawo nie przynie¶æ po¿±danych rezultatów.

W ¼ród³ach nie spotka³em siê z pamiêci± prospektywn± (jedynie Adam Bytof pisa³ o pamiêci intencji). Szczerze to nie wiem czym ona jest i w jakim stopniu technika j± wykorzystuje, wiêc wola³bym, ¿eby¶ owe informacje znalaz³, zweryfikowa³ i doklei³ do pierwszego posta samemu.

Ja osobi¶cie nie æwiczy³em pamiêci, nie robi³em nic, ¿eby jako¶ "przygotowaæ siê" do MILDa. Jednak dalej utrzymuje siê w zadowalaj±cej dla mnie formie - LD co dwa, maksymalnie co trzy dni. Mo¿e mam jakie¶ predyspozycje do technik pamiêciowych, a mo¿e zwyk³e szczê¶cie, nie wiem. Praktykujcie MILDa, op³aci siê ; )


Post zosta³ pochwalony 0 razy
¦ro 9:57, 10 Sie 2011 Zobacz profil autora
Renekton



Do³±czy³: 07 Lip 2011
Posty: 8
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: Le¿ajsk
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
A ja mam jeszcze inne pytanie. Jak jest napisane w pierwszym po¶cie, k³adziemy siê wstaæ i budzimy siê po 5h snu. Wtedy zaczynamy wizualizowaæ, powtarzaæ to zdanie itp. Ale co robiæ kiedy idziemy spaæ wcze¶niej (np. o 23). Próbowaæ to samo, a mo¿e akurat bêdzie LD przed pobudk± o 4. Czy mo¿e stosowaæ jak±¶ autosugestiê, lub energiê LD?


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Pi± 19:39, 12 Sie 2011 Zobacz profil autora
piotrGTX



Do³±czy³: 07 Sty 2012
Posty: 163
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 1 raz
Ostrze¿eñ: 0/5

P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Spróbuje dzi¶ tej metody mo¿e nareszcie bêdzie 1 LD albo chocia¿ "pó³ ¶miadomy" Laughing


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 21:41, 08 Sty 2012 Zobacz profil autora
przemik999



Do³±czy³: 07 Sty 2012
Posty: 129
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/5
Sk±d: siê to wziê³o?!
P³eæ: Mê¿czyzna

Post
Polecam!
Ta technika zadzia³a³a za pierwszym razem (u mnie). Naprawdê jest ¶wietna.
Pytanie do Sentila:
Co do czego czekolady... To czy mo¿na je¶æ np. bia³a czekoladê?


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Nie 11:59, 15 Sty 2012 Zobacz profil autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum ¦wiadomego ¦nienia! - psajko.pl Strona G³ówna » Techniki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
Strona 1 z 5

 
Skocz do: 
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin